Mladí studenti divadelních škol z celého světa se již brzy setkají v Brně na Mezinárodním festivalu divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER!

24. březen 2014, 9:48
Mladí studenti divadelních škol z celého světa se již brzy setkají v Brně na Mezinárodním festivalu divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER!

Přípravy Mezinárodního festivalu divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER 2014 pomalu spějí ke svému vrcholu. Organizátoři festivalu – studenti Divadelní fakulty Janáčkovy akademie múzických umění v Brně – odpočítávají poslední dny do začátku 24. ročníku festivalu, který proběhne od úterý 8. 4. 2013 do soboty 12. 4. 2013.

V hlavním programu festivalu se představí 11 divadelních škol z 9 zemí světa – z Polska, Slovenska, Německa, Skotska, Slovinska, Ruska, Belgie, Itálie a České republiky. Organizační tým festivalu vybírá poslední školu, která vhlavním programu nahradí divadelní školu z Íránu. V tomto roce však festival nekončí závěrečným ceremoniálem, na konci dubna je připraven festivalový epilog v podobě představení studentů z francouzské školy ENSATT. Na slavnostním závěrečném ceremoniálu budou porotou nejpozoruhodnější výkony oceněny soškou Marta a nově také studentskou cenou E:UTSA. Další linii programu tvoří offprogramová představení, která budou prezentovat tvorbu studentů Divadelní fakulty JAMU. Festivalové večery zaplní Encounter Nights, které se letos konají v klubech Livingstone, Kavárna Trojka a největší Meeting Point Party v klubu Melodka. Všechna představení hlavního programu se letos odehrají v Divadelním studiu Marta, v Divadle na Orlí / Hudebně-dramatické laboratoři JAMU, dále v Divadle Husa na provázku, v HaDivadle a také na půdě Divadelní fakulty JAMU.

Vstupenky na jednotlivé inscenace hlavního programu a na Meeting Point Party budou od pondělí 7. 4. 2014 k zakoupení ve festivalovém Infocentru, které se již tradičně bude nacházet v budově Divadelní fakulty JAMU (Mozartova 1, 602 00 Brno) a otevřeno bude každý festivalový den od 9.00 do 21.00. K shlédnutí offprogramových představení je možno koupit speciální offprogramovou pásku. V Infocentru budou rovněž k dispozici veškeré festivalové materiály a propagační předměty letošního ročníku.

Jak již bylo zmíněno – v rámci festivalového epilogu francouzští studenti do Brna přivezou představení Spor (La Dispute) od Pierre de Marivauxe. Toto představení může brněnská veřejnost spatřit ve třech termínech. První termín, úterý 29.4. v 19:00, je primárně určen pedagogům a studentům JAMU, další den - 30.4. mohou představení vidět ve dvou časech

- ve 14:00 se francouzské představení uvede v rámci festivalu Bonjour Brno a v 19:00 pro širokou veřejnost. Zájemci o francouzské divadlo mohou přijít také na přednášku na téma díla a tvorby Pierra de Marivaux, které bude přímo překládáno do českého jazyka. Přednáška proběhne v úterý 29.4. na půdě Divadelní fakulty JAMU.

Festival se koná pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje JUDr. Michala Haška, primátora statutárního města Brna Bc. Romana Onderky, MBA, ministra kultury České republiky, rektora Janáčkovy akademie múzických umění v Brně prof. Ing. MgA. Ivo Medka, PhD., České komise pro UNESCO a organizace ENCATC. Festival finančně podpořili International Visegrad Fund a Ministerstvo kultury České republiky. Hlavním mediálním partnerem je Česká televize. Spolupořadatelé jsou Centrum experimentálního divadla, p.o. a spolku MuseYou.

Více o festivalu, včetně časového programu, se dozvíte na webových stránkách www.encounter.cz nebo můžete aktuální dění sledovat na facebookové stránce festivalu www.facebook.com/setkani. Festivalová videa přináší youtube kanál TVEncounter.