Kultovní film Tima Burtona Mars útočí! zahájí provoz Letního kina centra Cyberdog

9. duben 2019, 15:12
Kultovní film Tima Burtona Mars útočí! zahájí provoz Letního kina centra Cyberdog

Technologicko-informační centrum Cyberdog, které bylo na základě návrhu Davida Černého a Tomáše Císaře otevřeno vloni v listopadu, spouští projekt Letního kina.

Prvním představením bude 16. dubna kultovní sci-fi film Tima Burtona Mars útočí! s Jackem Nicholsnem, Annette Beningovou a Piercem Brosnanem v hlavní roli. Film se bude promítat i 23. a 30. dubna.

Dvoupatrový Cyberdog, který najdete u stanice metra Nové Butovice v Praze 13, svým tvarem připomíná hlavu a tělo psa a materiálem vesmírnou loď z budoucnosti. Celá přední část druhého patra je prosklená. Díky tomu slouží tato čelní plocha i jako místo pro promítání. Zvuk z filmu se přenáší do protější restaurace Trifot, která je od Cyberdoga vzdálena jen několik málo metrů. Její součástí je také zahrádka, odkud je výhled jak na toto nové dílo známého výtvarníka, tak na jeho 12metrovou sochu Trifot.

Komediální sci-fi Mars útočí!, jež režisér Tim Burton natočil již v roce 1996, byl nominován v sedmi kategoriích (například nejlepší sci-fi film, režie, scénář, herec, kostýmy, zvláštní efekty) na cenu Saturn Awards. Cenu si díky tomu odnesl autor hudby Danny Elfman. Brzy po svém uvedení se film dočkal vesměs pochvalných kritik a vynesl celosvětově příjmy za více než 100 milionů dolarů.

Příběh Mars útočí! se odehrává na třech různých místech Spojených států. Ve Washingtonu začnou Marťané obkličovat Zemi a prezident Spojených států o tom informuje svět. Dalším místem, na které Marťané zaútočili, je Las Vegas, odkud se část pozemšťanů pokusí uprchnout. Třetím místem je Kansas, kde se místní teenager Richie Norris rozhodne svoji babičku zachránit z domova důchodců a objeví přitom smrtelnou slabinu Marťanů - nemohou totiž poslouchat píseň Slima Whitmana Indian Love Call.

Ve filmu hrají například Jack Nicholson, Annette Beningová, Pierce Brosnan, Danny DeVito, Michael J. Fox, Sarah Jessica Parker, Natalie Portman či zpěvák Tom Jones.

Film Mars útočí! se bude v Cyberdogu promítat tři úterky po sobě – 16., 23. a 30. dubna. Každé z představení bude začínat ve 20.00 hodin. Celý projekt Letního kina je pro návštěvníky zdarma.

Cyberdog je umístěný na novém pěším korzu, které směřuje od stanice pražského metra trasy B Nové Butovice. Hned vedle nového objektu je plastika Davida Černého Trifot a stejnojmenná restaurace. Součástí celého prostoru je dále Czech Photo Centre - multižánrový umělecký prostor, který je jednou z nejvýznamnějších galerií zaměřených na současnou fotografii v hlavním městě.

Adresa: Seydlerova 2835/4, 158 00, Praha 13

Další informace o projektu Letního kina najdete na adrese www.cyber-dog.cz.