Greatest Hits (uk/au) + Island Mint - Café V lese

4.10.2022, 19:30 – 22:00

Australsko-britská kapela Greatest Hits se pohybuje na pomezí sunshine popu, 70's groove a neo-psych. Nikdy se nepřiklonili k určitému žánru natolik, aby je bylo možné takto označit, místo toho si vytvořili vlastní taneční ale zároveň citlivý rukopis.

Cena vstupenky: 250 Kč
Po rozsáhlém turné s kapelami Hollow Coves a Halfnoise (Zac Farro z Paramore) začal autor písní a producent Ryan Cooper pracovat na něčem, co by přesněji odráželo jeho vlivy. Brzy se k němu připojili Henry Chatham (baskytara), Chelsea Foley (zpěv/bicí) a střídající se sestava hudebníků z anglického Leedsu, kde se kapela původně připravovala, než se přestěhovala do Austrálie.
 
Na nejnovějším albu, které kapela vydala ve spolupráci s Shagsem Chamberlainem (Mac Demarco, Weyes Blood, Drugdealer), se podílela na tvorbě zvuku plného nadčasového groovu i moderního cítění. V Británii ji hrálo BBC Radio 1, v Austrálii ji oficiálně přidalo Triple J a v průběhu roku předskakovala kapela jménům jako Donny Benet, San Cisco, King Stingray a The Buoys.
 
Právě s Donny Benétem již zanechali stopu i v Praze a nyní se představí na svém prvním headline koncertu 4. října ve vršovickém Café V lese.
 
Vstupenky jsou k dispozici za 250,- + poplatky v síti GoOut. Na místě v den koncertu pak za 300,-.