Upozornění

S ohledem na současnu situaci si prosíme raději ověřujte u pořadatelů jak je to s plánovanými akcemi, některé se budou vysílat v live streamech, jiné jsou posunuty, nebo zcela zrušeny. I když se maximálně snažíme, nemůžeme ručit za správnost všech zveřejněných termínů na kdykde.cz. Díky za pochopení.

Kam s dětmi v listopadu v Karlovarském kraji

1.11.2020 – 23.11.2020, 23:59

Karlovarsko je pro děti kraj jako stvořený. Ať už máte doma neúnavné rošťáky, hloubavé malé vědce nebo nadšence do zvířátek, nemůžete sáhnout vedle. Věřte nebo ne, i v dnešní době je možné najít zábavný program pro vás i vaše ratolesti. Máme pro vás pár chytrých tipů, jak si protáhnout nohy, nadýchat se čerstvého vzduchu a zabavit své nevybouřené ratolesti. 

Kam s dětmi v listopadu v Karlovarském kraji

Za zvířátky

Zabořit prsty do hebké srsti je ten nejlepší lék na špatnou náladu. Vděčný zvířecí pohled zase vykouzlí úsměv na rtech i těm největším protivům.

Malý Zoopark Amerika

Kousek od Františkových Lázní se rozprostírají rozsáhlé vodní plochy a u nich zoopark Amerika s chovem přátelských mývalů, poníků, lam a vodní zvěře. Park je volně přístupný a vhodný jak pro pohyb, tak pro relaxaci.

Obůrka Hvozd

Rovnou do pohádky o Smolíčkovi vás zavede obora nad centrem Mariánských Lázní. Malá obora Hvozd je ideálním cílem procházek. Zdejší jeleni a daňci se rádi nechají nakrmit, mají rádi sladké ovoce, ale nepohrdnou ani zeleninou. Případně je můžete jen obdivovat z vyhlídky. 

Obora Svatý Linhart

Utrhnout si šišku těsně pod korunou stromu, zatímco se pod vámi pasou jeleni? To je možné jedině v pohádkové Oboře Svatý Linhart, protkané soustavou visutých mostů, které vás zavedou až do šestimetrové výšky, odkud se život v oboře pozoruje jedna báseň. Pokud by vám to bylo málo, vyzkoušejte stezku ve stromech s pozorovacími domky až 15 metrů nad zemí. Pro dobrodružné povahy místo jako stvořené.

Za zábavou a poznáním

Vyrazte na jednu z našich naučných stezek, které budou bavit vás i vaše děti.

Ježíškova cesta

Hluboko v poetické krajině Krušných hor leží městečko Boží Dar a z něj se skrze lesíky a údolí vine pověstná Ježíškova cesta. Vede přes třináct zastávek u domečků Ježíškových pomocníků, kde na děti čekají zajímavé a napínavé úkoly. Na závěr cesty pak každý účastník dostane v informačním centru za odměnu malé dárky. A to i tehdy, když některý z úkolů nevyřeší správně.

Na Božím Daru se navíc nachází Ježíškova pošta, ze které mohou děti po celý rok posílat dopisy přímo Ježíškovi.

Stezka krušnohorských pověstí

Mýtická stezka krušnohorským krajem vás vezme z pohádky do pohádky a ještě mnohem dál. Příběhy kouzelných dědečků nebo babiček a dalších krušnohorských bytostí vás budou provázet po celou trasu a probudí nejednu dětskou fantazii. Strážit vaše kroky budou dřevěné sochy. Třeba cestou potkáte permoníka nebo hejkala.

Za poznáním s Rudou a Karolínou

V Mariánských Lázních jistě oceníte hned několik naučných stezek. Jako první můžete vyrazit na dětskou trasu s mariánskolázeňskými veverkami Karolínou a Rudou, které byly povýšeny na dětské průvodce. Veverka Karolína si přichystala hned několik úkolů pro předškolní děti Procházka je dlouhá asi 2 km a zvládnou ji i ti nejmenší. Po odevzdání pracovního listu čeká na děti malé odměna. Rudolf si připravil tajnou misi plnou šifer a tajných kódů pro děti z prvního stupně. I ony se rozhodně nudit nebudou a jako tajní agenti si na konci stezky vyslouží odměnu.

Mattoniho stezka po stopách skřítků

Vydejte se údolím Ohře po stopách tajuplných ochránců minerálních pramenů, skalních skřítků. Naučná stezka vás provede trasou dávných promenádních cest z dob Heinricha Mattoniho, představí vám historii obce Kyselka a zastávku po zastávce před vámi komiksovou formou rozvine poutavý příběh o obyvatelích nedaleké Skalky skřítků. Kdo ví, třeba po cestě i na nějakého narazíte.

Stezka sovy Rozárky

Vydejte se vzhůru za pověstí po stezce sovy Rozárky! Pestrý terén údolím řeky Střely, úžasné výhledy do krajiny a dřevěné sochy podél cesty s úkoly pro děti zpestří každý rodinný výlet. Vaším průvodcem bude moudrá sova Rozárka.

1462-logo-zivy-kraj

Více zajímavých tipů na výlety najdete na www.zivykraj.cz, na blog.zivykraj.cz, ale také ve 45dílném online seriálu Toulky Karlovarským krajem na TV Seznam.