Upozornění

S ohledem na současnu situaci si prosíme raději ověřujte u pořadatelů jak je to s plánovanými akcemi, některé se budou vysílat v live streamech, jiné jsou posunuty, nebo zcela zrušeny. I když se maximálně snažíme, nemůžeme ručit za správnost všech zveřejněných termínů na kdykde.cz. Díky za pochopení.

Výjimečná umělecká díla na výstavě Galerie KODL

5.10.2020 – 28.11.2020, 23:59

Všem obdivovatelům výtvarného umění je určena předaukční výstava mimořádných a vzácných uměleckých děl v Galerii KODL od 5. října do 28. listopadu. Výstava bude zakončena aukcí na pražském Žofíně v neděli 29. listopadu. Poprvé se aukce uskuteční i online formou na www.artsbay.cz.

Návštěvníci mají jedinečnou šanci prohlédnout si některé práce, které se objeví na scéně poprvé po desetiletích, jiné na trhu dosud nebyly k vidění vůbec. Ojedinělé je i zastoupení několika obrazů Františka Kupky. Začátek cesty k modernímu umění představuje atraktivní plátno „Růžový klobouk“. Nejdražším obrazem je naprosto unikátní „Divertimento II“, jedno z nejvýznamnějších děl Kupkova abstraktního období 30. let. Může být ozdobou jakékoli sbírky světového malířství. Vyvolávací cena tohoto plátna činí třicet milionů korun.

Vynikajícími obrazy bude prezentována česká moderna. Mezi skvosty patří tvorba Emila Filly, Josefa Čapka či Františka Muziky. Početná je kolekce Špálových a Kubínových obrazů, které skvěle představují průřez celou jejich tvůrčí kariérou. Silným souborem je prezentována Skupina 42 a zejména obrazy Kamila Lhotáka. Zásadně je tentokrát zastoupen také Mikuláš Medek.

Foto v pořadí: František Kupka: Diertimento II, František Kupka: Růžový klobouk, Emil Filla: Zátiší s mísou ovoce a sklenicí, František Muzika: Zrození Venuše II, Kamil Lhoták: Wincharger, Theodor Pištěk: Adieu, Guy Moll

Současnou výtvarnou scénu prezentuje řada zvučných jmen napříč generacemi. Nepřehlédnutelné je velkoformátové plátno „Adieu, Guy Moll“ představující vrcholnou polohu tvorby legendárního Theodora Pištěka. Lze je považovat za jedno z autorových nejvýznamnějších děl, kterému i sám Pištěk v rámci celé své tvorby přisuzuje osobní, velmi výjimečnou pozici.

 

Výstava je pro veřejnost přístupná zdarma.