Upozornění

Přátelé, je to špatné, většina akcí je opět zrušena. Ověřte si raději přímo u pořadatelů jak je to s plánovanými akcemi, některé se budou vysílat v live streamech, jiné jsou posunuty, nebo zcela zrušeny. Bohužel v této situaci nemůžeme ručit za správnost termínů a dostupnosti akcí uvedených na kdykde.cz. Díky za pochopení.

SOČR: Slavnostně s Beethovenem

25.9.2020, 19:30 – 20:30

Toshio Hosokawa: Meditace, obětem tsunami z 3. 11.
Ludwig van Beethoven: Symfonie č. 9 d moll „S Ódou na radost“, op. 125

SOČR: Slavnostně s Beethovenem
  • Adresa:
    Alšovo nábřeží 79/12
    Praha 1, 110 00

Alexander Liebreich dirigent
Kateřina Kněžíková soprán
Stefanie Irányi alt
Ladislav Elgr tenor
Shenyang baryton
Český filharmonický sbor Brno

Od nezměrné tragédie k humanistickému po­ selství. Tak by šla popsat trajektorie prvního koncertu nové sezony rozhlasových symfoniků a jejich šéfdirigenta. Zahájí ho Meditace Toshia Hosokawy, která vznikla jako bezprostřední reakce na zemětřesení a ničivou přílivovou vlnu tsunami, v jejímž důsledku v roce 2011 došlo k havárii jaderné elektrárny ve Fukušimě a zahynuly tisíce lidí. Právě obětem neštěstí Hosokawa dílo věnoval. Liebreich, kterého s jedním z nejvýznamnějších japonských skladatelů pojí dlouholetá umělecká spolupráce, pak Meditaci premiéroval v jihokorejském Tchongjongu. K orchestru se následně připojí mezinárodní kvarteto renomovaných sólistů i Český filharmonický sbor Brno
a provedou Symfonii č. 9 s Ódou na radost Ludwiga van Beethovena. Velkolepá kompozice směřující
k extatickému finále, ve kterém skladatel zhudebnil Schillerovy verše, zazní u příležitosti 250 let od Beethovenova narození, které si v roce 2020 připomíná celý hudební svět.