Noha na kolejích – nové album The Tap Tap

23. listopad 2016, 21:54
Noha na kolejích – nové album The Tap Tap

Lou Fanánek Hagen, Wabi Daněk, Xindl X, Kamil Střihavka, Dáda Patrasová a další hosté si zazpívali na novém CD The Tap Tap.

Kapela The Tap Tap tuto sezonu opravdu nezahálí. Na jaře tohoto roku uvedli unikátní divadelní představení Nefňuka, které se s velkým úspěchem stále hraje na Nové scéně Národního divadla. Před několika dny vyšla u vydavatelství Paseka kniha s názvem The Tap Tap - Řiditel autobusu.

Autorka Lucie Fialová v ní popisuje dlouholetou hudební dráhu této unikátní kapely, najdete zde i almanach černého humoru o lidech s handicapem a zpěvník ke starším i nejnovějším písničkám Tap Tapu s akordovými značkami.

Dosavadní diskografie kapely zahrnuje tři studiová alba a čtyři živé nahrávky mikulášských koncertů ze Státní Opery v letech 2010, 2011, 2014 a 2015.

Tuto kolekci letos v říjnu doplní žhavá novinka nazvaná Noha na kolejích.

Název je odvozen od titulní písničky na motivy životních příběhů Lou Fanánka Hagena, Wabiho Daňka a všech dalších, kterým vlak ujel kus duše nebo těla. Autorem textu k je Tomáš Belko a hudbu složil kapelník The Tap Tap Šimon Ornest.

V připravovaném videoklipu k Noze na kolejích si zahrají frontman kapely The Tap Tap Jiří Holzmann, Lou Fanánek Hagen, Wabi Daněk, Xindl X, Dáda Patrasová, Kamil Střihavka, Petr Čtvrtníček a Matěj Ruppert.

Na novém CD  najdete skladby napsané přímo pro The Tap Tap.

Hudbu a texty obstarali Tomáš Belko, Matěj Belko, Rudolf Brančovský, Jan Kalina, Pavel Bělobrádek, Jiří Ornest a Šimon Ornest.

Hodně silné hudební zážitky a velkou černou legraci ve spojení s The Tap Tap slibují i názvy dalších kusů, například Simulanti, Kdo neskáče není Čech, Sundej brejle!, nebo FNN (fňukat nikdy nebudem)..

CD Noha na kolejích i kniha The Tap Tap - Řiditel autobusu jsou neklamnou předzvěstí připravovaného tradičního Taptapáckého Mikulášského koncertu. Ten letos vyjímečně (kvůli plánované rekonstrukci Státní opery Praha) proběhne 6. prosince od 18:00 ve Foru Karlín.

Hlavním hostem večera bude host z USA - neuvěřitelně talentovaná zpěvačka a hudebnice Gaelynn Lea (https://violinscratches.com/)

Tracklist

Simulanti
Skafandr
Džony Macháček
Vrba
Kdo neskáče není Čech
Dvoustopej lover
Sundej brejle
Smutná optimistka
Noha na kolejích
FNN
One Day