Upozornění

V souvislosti se zrušením většiny akcí, bohužel nemůžeme ručit za správnost termínů akcí uvedených na kdykde.cz.  Děkujeme za pochopení.

Milujete umění? Přijeďte do Trutnova! Sochy ve městě ukazují v extravilánu díla současných umělců.

19.6.2019 – 30.9.2019, 23:59

Smyslem akce je oživit veřejná prostranství města, představit je v jiném světle  a především zapojit uměleckou tvorbu do všedního dne. Exponáty se vám mohou líbit a stanou se z vás fanoušci autora nebo k nim budete skeptičtí a vyprofilujete si svůj názor. Obojí vás obohatí a bude pro vás přínosné.

Letos jsou sochy v Trutnově podesáté. Jubilejní ročník se vrací ke třem již prezentovaným autorům. Před budovou Galerie města Trutnova se skví stříbrný Lev Michala Gabriela. Trutnovanům je tento autor dobře známý. Až do nedávna seděli na budově městského úřadu jeho Ptáci. Sousoší Smečka u divadla je zdrojem radosti dětí i dospělých trvale. Druhou vracející se autorkou je Veronika Psotková, jejíž drátěné Vlající prádlo vlálo na promenádě před dvěma lety. Letos její instalace Napojení visí přímo nad pěší zónou. Třetím z autorů je Antoním Kašpar. Jeho loňské klavíry si ještě dobře pamatujeme. Letos oživují Krakonošovo náměstí jeho Strážci a Cesta. Jste-li milovníky podobných experimentů, neváhejte se do Trutnova vydat, neboť po tomto ročníku se výstavy na nějaký čas odmlčí.