Festival zelí 2017 v Křimicích u Plzně

Zveme vás na událost podzimní sezóny do zelárny Lobkowicz. Přijďte ochutnat jedinečné lobkowiczké kysané zelí vyráběné tradičně v modřínových kádích a nově také čerstvé zelné saláty oceněné jako Regionální potravina plzeňského kraje.

Festival zelí 2017 v Křimicích u Plzně
  • Adresa:
    Plzeň 5 - Křimice 322 00

Během festivalu se dozvíte, jak si připravit kvalitní kysané zelí sami doma a jak s ním nakládat v kuchyni. Budete mít možnost zakoupit vše potřebné pro přípravu vlastního kysaného zelí, s čímž vám poradí odborníci z výroby anebo přímo někdo z rodiny Lobkowiczů.

Dále bude připraveno skvělé podzimní zelné menu. K prodeji bude nejen čerstvé krouhané zelí, ale také již letošní kysané zelí a zelná šťáva, která je pro své koncentrované zdraví vyhledávaným doplňkem stravy a součástí boje za vyšší imunitu před nadcházející zimou.

V průběhu festivalu si vyzkoušíte šlapání zelí v kádích, přičemž pro dospělé holínky máme, děti ať si radši vezmou vlastní. V rámci zdravějšího životního stylu budou, tedy kromě nabídky výborných jídel, organizovány soutěže, hlavně pro Vaše děti, na které čekají velmi zajímavé ceny.

Sobota

9.00 – otevření, zahájení prodeje zelí, zelných produktů a občerstvení
9.00 - 18.00 Kapela Explozet Rock pro Vás bude hrát celý den
9.30 – zahájení dětských soutěží
11.00 a 12.00 – vystoupení TRAMPOLÍNY BDENĚVES
14.00 - 17.00 – prohlídky Lobkowiczkého zámku
18.00 – závěr