Zabiják Joe - Divadlo Kalich

8.3.2018, 19:00 – 24.4.2018, 21:15

Kultovní lovestory z pera jednoho z nejvýznamnějších současných amerických dramatiků Tracyho Lettse Zabiják Joe je černá komedie o jedné velmi svérázné rodince a ještě svéráznějším způsobu, jak zatočit s dluhy.

Zabiják Joe - Divadlo Kalich
  • Adresa:
    Jungmannova 22/9
    Praha 1 110 00

Lettsova prvotina platí na newyorské Broadwayi za novinku, nicméně oblibu českých diváků si stačila získat už mnohem dříve, především díky slavné inscenaci Činoherního klubu. Nyní, 20 let od její premiéry, se tedy Zabiják Joe dočkal nového pražského nastudování.

Jedná se o velmi dobře napsanou hru, která osciluje mezi komedií, sociálním dramatem, antickou tragédií a groteskní parodií. To samo o sobě dělá z tohoto textu nezaměnitelný originál, který na jednu stranu dokáže rozesmát a pobavit a na stranu druhou také leccos vypovědět o době a společnosti, ve které žijeme. Vše se tu děje v duchu velké nadsázky, přesuneme se do světa bez morálních zábran, ve kterém se na takové věci, jakými jsou vraždy, kuplířství a loupeže, pohlíží jako na něco zcela běžného. Co dodat? Snad jen to, že černý humor a atmosféra americké chudinské kolonie jsou základními prvky nesmírně vtipné a zároveň nervy drásající hry, ve které od začátku až do konce nebudete tušit, jak se věci vyvinou.

Reportáž České televize pro Události v kultuře:

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/kultura/1692007-zabijak-joe-vypije-tarantinovsky-kalich-az-do-dna

OSOBY A OBSAZENÍ

Joe Cooper ….. IGOR CHMELA

Sharla Smithová ….. IVANA JIREŠOVÁ

Ansel Smith ….. MAREK TACLÍK

Chris Smith ….. IVAN LUPTÁK

Vicki Smithová ….. ANNA FIALOVÁ

Autor: Tracy Letts
Překlad: Jiří Josek
Režie: Petr Svojtka
Dramaturgie: Jiří Janků
Scéna : Martin Černý
Kostýmy: Kateřina Hájková
Hudba: Vladimír Nejedlý