Letní scéna Divadla Bolka Polívky v Mikulově nabídne divákům oblíbené inscenace

21. červen 2019, 15:26
Letní scéna Divadla Bolka Polívky v Mikulově nabídne divákům oblíbené inscenace

Letní scéna Divadla Bolka Polívky se letos poprvé uskuteční i mimo jeho domovské Brno. Od středy 10. do soboty 13. července budou moci oblíbené inscenace vidět diváci v Amfiteátru v Mikulově.

Na programu jsou představení Šašek a syn, v nichž účinkuje Bolek a Vladimír Polívkovi, komediální Srnky s Josefem Poláškem v jedné z hlavních rolí a dojemný herecký duet Šest tanečních hodin v šesti týdnech se Chantal Poullain a Martinem Krausem. Od 22. července do 3. srpna se pak Letní scéna přesune na Biskupský dvůr Moravského zemského muzea v Brně a od 6. do 8. srpna se stěhuje na nádvoří zámku do Slavkova u Brna. Vstupenky jsou v prodeji v síti GoOut.

Jihomoravský Mikulov láká návštěvníky z širokého okolí díky architektonickým památkám, krásné přírodě a vinařské tradici. Ve zdejším amfiteátru se uskuteční první „turnus“ Letní scény Divadla Bolka Polívky. V termínu od 10. do 13. července oživí mikulovský kulturní život diváky vyhledávaná představení z vlastní produkce divadla. Hned dvakrát – 10. a 11. července bude uvedeno představení Šašek a syn s Bolkem a Vladimírem Polívkou v hlavních rolích vyprávějící o životní změně mladého šlechtice, který je převychován protřelým králem šašků v jednoho z nich. Dále je 12. července v programu Letní scény Divadla Bolka Polívky v Mikulově na programu bláznivá hříčka Srnky s Josefem Poláškem, Pavlem Šimčíkem a Romanem Blumaierem. Srnky jsou příběhem outsiderů s kuriózními osudy: dirigent, který touží vystupovat v Japonsku a na Pražském jaru; mykolog, který ze strachu z vlastní výšky chodí neustále ohnutý; vynálezce, který má na kontě řadu odmítnutých vynálezů, či úředník, který vždy po orgasmu pláče, protože si myslí, že to je naposledy. A samozřejmě nechybí ani jejich ženy, milenky, „zaučovatelky“…

A posledním mikulovským představením je 13. července inscenace Šest tanečních hodin v šesti týdnech, vyprávějící o lidské opuštěnosti a nikdy neumírající naději v lepší zítřky. Na jevišti se v ní setkávají Chantal Poullain a Martin Kraus.

Předprodej vstupenek na Letní scénu v Mikulově: TIC Mikulov, Náměstí 1, Mikulov (po-ne 10.00-19.00) pouze na představení konaná v Mikulově. Nebo online v prodejní síti GoOut.cz

PROGRAM LETNÍ SCÉNY V MIKULOVĚ – AMFITEÁTRU (10. 7. - 13. 7.)

 1. 7. Šašek a syn
 2. 7. Šašek a syn
 3. 7. Srnky
 4. 7. Šest tanečních hodin v šesti týdnech

Začátky představení i koncertů jsou ve 20.00 hodin. Změna programu vyhrazena.

PROGRAM LETNÍ SCÉNY DIVADLA BOLKA POLÍVKY V BRNĚ (22. 7. - 3. 8.)

 1. 7. Podivné odpoledne Dr. Zvonka Burkeho
 2. 7. Podivné odpoledne Dr. Zvonka Burkeho
 3. 7. Horská dráha
 4. 7. Šest tanečních hodin v šesti týdnech
 5. 7. Lordi
 6. 7. KONCERT: Hana a Petr Ulrychovi
 7. 7. KONCERT: Ondřej Havelka a jeho Melody Makers
 8. 7. The Naked Truth – Odhalená pravda
 9. 7. KONCERT: Jan Budař – Seznamme se
 10. 7. Sex pro pokročilé
 11. 8.  Sex pro pokročilé
 12. 8. Výjimečný stav
 13. 8. Šašek a syn

PROGRAM LETNÍ SCÉNY NA NÁDVOŘÍ ZÁMKU SLAVKOV– AUSTERLITZ (6. 8. - 8. 8.)

 1. 8. DNA
 2. 8. DNA
 3. 8. Šest tanečních hodin v šesti týdnech

Partneři Letní scény jsou: statutární město Brno, Jihomoravský kraj, Mikulovská rozvojová, Zámek Slavkov – Austerlitz, tiskárna Helbich, Moravské zemské muzeum, SNIP & CO, Rosound, pivovar Kamenice, rádio Krokodýl a Free, Rengl, Eurozprávy a Railreklam.