Jan Bendig přivezl videoklip z Dubaje, natáčení provázely problémy

8. srpen 2019, 14:17
Jan Bendig přivezl videoklip z Dubaje, natáčení provázely problémy

Honza Bendig představuje nový videoklip ke skladbě Scházíš. Stejně jako jeho předchozí klipy i tento se natáčel v exotické destinaci. Tentokrát zvolil Honza Dubaj, kde oslovil také hostující zpěvačku Yasminu.

Honza a dubajská zpěvačka Yasmina měli během natáčení problémy s mravnostní policií, která na jeden den přerušila natáčení. V klipu je i pár romantických scén s polibky, což vadilo zdejším členům policie. Dubaj jako součást Spojených arabských emirátů je striktně muslimskou zemí, a přestože má toto město díky vysoké míře turismu volnější pravidla co se týče projevů náklonnosti na veřejnosti, starostí byla spousta. Honza a štáb měli smůlu a na pár hodin byli dokonce zadrženi policií. “Po vysvětlení a slibu, že se podobné scény už nebudou natáčet, jsme mohli pokračovat. To byla ta lepší varianta, bál jsem se, že nám natáčení úplně zruší a my zůstaneme na policii ještě déle. Přesto nám smazali všechny natočené záběry a my jsme museli začít od úplného začátku. Člověk si pak rychle uvědomí jak dobře a svobodně se má v Česku,” popisuje natáčení Honza. 
 
Text písničky je věnovaný všem, kteří prožili v minulosti zklamání v lásce nebo je v životě opustil někdo blízký. “Já osobně přišel v životě o nejdražšího člověka, který před dvěma lety zemřel. Dědeček mě přivedl k hudbě, podporoval v mém snu a byl vždy dobrým životním rádce. Když nečekaně odešel, hodně mě to vzalo. I po letech to pořád bolí,“vzpomíná Honza a dodává: “Mám takovou tradici, pokaždé když jsme někde v zahraničí u moře, tak jeho jméno napíšu do písku u oře. Miloval totiž cestování, a tak aspoň touhle formou chci v jeho snu pokračovat,”uzavírá Honza. 
 
V nejbližší době čeká Honzu natáčení duetu s Milanem Peroutkou, ke kterému vznikne výpravný videoklip.