Ben Cristovao vydává nové EP Kontakt, digitální release má šest nových songů

28. červen 2019, 14:16
Ben Cristovao vydává nové EP Kontakt, digitální release má šest nových songů

Ben Cristovao dnes své nové EP Kontakt. To obsahuje šest písní včetně jeho aktuálního singlu ALEIAIO. Digitálnímu releasu předcházel unikátní streaming alba ve vybraných městech.

Název EP Kontakt, které Ben vydává u vydavatelství Championship ve spolupráci s Red Bullem, nevznikl náhodou. V nových textech chce motivovat lidi, aby se zkusili odpoutat od života na sítích, začali mezi sebou víc komunikovat naživo a prožívali společně zážitky naplno. „Kontakt člověka se svým nefiltrovaným já a brutální realitou našeho světa je čím dál tím slabší. Přehlceni swajpujeme pryč od čehokoli, co by chtělo pozornost naší přesycené a rozmazlené mysli. Chci si s formami Kontaktu trochu pohrát, a tak vydávám nové EP, které záměrně nese tento název.“  Část textů dopisoval Ben na své dovolené v Thajsku, kam se před pár týdny vydal. Produkce většiny skladeb se chopili opět kanadští producenti The Glowsticks. Poslední bonusový song, který nebyl součástí streamingu ve městech, nese název Chybíš a jeho autorem je mladý slovenský kytarista Homes. Cover alba namaloval Benův mladší brácha Max.

Ve spolupráci s Red Bull a Sony nabídl Ben k poslechu Kontakt v Praze, Brně a Českých Budějovicích. Zde byly umístěny unikátní monolity, které streamují album. Cesta k poslechu jepro fanouškyjednoduchá:stačí zapojit sluchátka do monolitu a vybrat si písničku, nebo si ve svém telefonu otevřít stránku kontakt.championship.cz a potvrdit polohu v blízkosti monolitu, následně se zobrazí stránka s tracklistem EP k poslechu. „Vydávat alba běžným způsobem na nosiči nebo jen digitálně, jakkoliv je to dnes velmi funkční model, pro umělce jako Ben je to prostě málo. Chtěli jsme posunout hranici kontaktu mezi fanoušky a nahrávkou jinam a myslím, že se nám to povedlo,“dodává k vydání za Championship Music Lukáš Rychtařík. Další fází komunikace ve vybraných městech jsou koncerty zdarma, v Brně u Vaňkovky se uskutečnil včera 27. 6., dnes Ben vystoupí s kapelou na Náměstí Přemysla Otakara II v Českých Budějovicích. Zde mají fanoušci poprvé možnost slyšet nové skladby i živě, v Praze si počkají až do 21. 9. kdy Ben vystoupí v pražské O2 areně, poslední vstupenky je možné zakoupit v síti Ticketportal.