Advent v srdci Kolína

28.11.2021 – 26.12.2021, 23:59

Využijte adventních dní k návštěvě královského města Kolína. Při procházce tajemným Bartolomějským návrším na vás dýchne atmosféra naší slavné minulosti a poetická nálada historického Kolína. Tu pravou sváteční náladu navodí také řada adventních akcí, které město připravilo.

Celoročně vás zveme k návštěvě areálu rozprostírajícího se kolem chrámu sv. Bartoloměje v Kolíně a k procházce kolem hlavní městské hradby, po místech, kde býval dříve hřbitov nebo kudy chodil Jakub Krčín do školy. Kdo má chuť být chvíli stranou od ruchu centra města, neměl by areál Bartolomějského návrší vynechat. Abychom si mohli vychutnat večerní atmosféru, bude po dobu adventu a vánočních svátků celý areál otevřen každý den nově až do 19 hodin.

Od první adventní neděle navíc čeká na všechny návštěvníky překvapení v podobě instalace dřevěného vyřezávaného betléma od uměleckého řezbáře Jiřího Halouzky z Jiříkova u Rýmařova.

Otevírací doba venkovního areálu chrámu sv. Bartoloměje od 28. 11. do 31. 11 2021

každý den 9.00 – 19.00 hod

na Štědrý den 24. 12. 2021 prodlouženo až do 24.00 hod.

Regionální muzeum v Kolíně připravilo řadu zajímavých výstav včetně tradiční expozice Vánoce v měšťanském domě. Tu najdete v Červinkovském domě taktéž u chrámu sv. Bartoloměje.

Ale i jiné kolínské památky jsou v zimní sezoně připraveny na své návštěvníky, např. rozhledna Vodárna nabízí z nejvyššího patra výhled na značnou část Polabí a při dobré viditelnosti lze dohlédnout až na zasněžené vrcholky Krkonoš.

Přijeďte se přesvědčit, že město Kolín má i v době adventu co nabídnout.

Více tipů na vánoční akce i tipy na výlety najdete na www.mukolin.cz a www.kutnohorskokolinsko.cz