Tajemství smrti. Celovečerní dokumentární film Viliama Poltikoviče ve speciálním promítání na hradě Vranov Pantheon

25.5.2024, 20:30 – 22:00

Celovečerní dokumentární film Viliama Poltikoviče se vydává na dobrodružnou cestu k otázkám kolem smrti a strachu spojeného s ní. Prostřednictvím hereckého průvodce Jaroslava Duška prozkoumává, jak pomocí strachu ze smrti můžeme využívat a ovládat chování lidí.

Cena vstupenky: 250,- Kč
Tajemství smrti. Celovečerní dokumentární film Viliama Poltikoviče ve speciálním promítání na hradě Vranov Pantheon
  • Adresa:
    188,
    Malá Skála, 468 31

Film nahlíží na různé kulturní přístupy k tématu smrti, včetně těch, které se smrti nebojí a vnímají ji jako přechod či transformaci do jiné sféry bytí. Moderní věda, stejně jako tradiční moudrost, nabízejí alternativní pohledy na smrt, které mohou změnit naše chápání života.

V souladu s tímto přístupem promluví významní světoví vědci, podpoří kontinuitu bytí po smrti a vysvětlí, že prvotní je vědomí, ne hmota. Kvantovou fyziku zastupuje Amit Goswami, filozofii Ervín László, psychiatrii Stanislav Grof a Raymond Moody, který i vysvětlí překvapující fenomén sdílené smrti – ten snad nejvíce nasvědčuje pro pokračování bytí v jiné sféře.

Film nabízí inspiraci, jak přijmout smrt, jak se na ni připravit i jak se vyrovnat s odchodem blízkých. Skrze osobní příběhy lidí, kteří překonali svůj strach ze smrti, nám film ukazuje, že přístup ke smrti může ovlivnit kvalitu našeho života.

90 min, poté diskuze
vstupné: 250,- Kč na místě
rezervace vstupenek: na [email protected]
lze přespat ve vlastním na hradě

Trailer: https://www.csfd.cz/film/1135770-smrt-jako-brana/videa/