Upozornění

Soutěžte s P&J Music o vstupenky na koncert AVISHAI COHEN TRIO.

Pražský hrad - prohlídka s kvízem

31.5.2021 – 31.5.2022, 23:59

Pro pohodlnou prohlídku doporučujeme zakoupit jednu prohlídku pro 1‒3 osoby. Cena za prohlídku s kvízem je fixní bez ohledu na počet účastníků. 

Podle Guinnessovy knihy rekordů je Pražský hrad s rozlohou téměř 70 000 m² největším hradním komplexem na světě.

Pražský hrad – to je skutečné srdce Prahy. Tento vysoký kopec si ve starověku vyhlédli králové a postavili zde skutečnou pevnost! Pocítíte historického ducha královských dvorů, projdete nejkrásnějšími slavnostními branami, seznámíte se s historií paláců a památek, stejně jako s osudy lidí, kterým kdysi v těchto nekonečných sálech pukala srdce. A samozřejmě vás čeká skvost Pražského hradu ‒ velkolepá katedrála svatého Víta!

Vstup do hradního komplexu je zdarma, ale k návštěvě některých míst potřebujete vstupenku.

Pražský hrad - prohlídka s kvízem
  • Adresa:
    Pražský hrad
    Praha 1 118 00

Průlomový formát prohlídek s kvízem

1). Jedná se o jedinečný formát, který kombinuje prohlídku a hru s kvízem

2). Procházíte se sami po městě a nejste na nikom závislí, telefon je vaším osobním průvodcem

3). Vy sami si vybíráte čas začátku prohlídky. Začít můžete kdykoliv během 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, 365 dní v roce. Zakoupenou prohlídku můžete absolvovat po dobu 1 roku. Po zahájení prohlídky budete mít
5 dní na její dokončení

4). Připravili jsme pro vás ty nejlepší trasy, vzrušující a rozmanité otázky

5). S našimi prohlídkami se dozvíte ty nejzajímavější, fascinující, neobvyklé příběhy, fakta a legendy o městě

6). Naše mobilní aplikace funguje offline, tedy bez připojení k internetu. Podívejte, jak vypadá prohlídka na telefonu

To nejzajímavější, co vás čeká

Uvidíte věž Mihulku nedaleko Prašného mostu a dozvíte se tajemství názvů těchto objektů.

Projdete nejen nejkrásnější Bránou Titánů, ale také Matyášovou bránou ‒-hlavní slavnostní a ceremoniální bránou Pražského hradu. Věřím, že uhodnete, co na ní může znamenat nápis: D MATIAS EL.

Užijete si podívanou na nádhernou katedrálu svatého Víta, Václava a Vojtěcha. Stavěli ji celých 600 let!

A když se podíváte na vyobrazení řemesel pod znameními zvěrokruhu na mřížích před Zlatou bránou, pochopíte, co byste podle architektů měli v životě dělat.

Na dřevěných dveřích u východu z Vladislavského sálu najdete neobvyklé klepadlo z poloviny 16. století. Pikantní detaily tohoto nástroje vám prozradí klepadlo samo.

A samozřejmě nelze se prostě neprojít půvabnou Zlatou uličkou!

Pokud se po Prohlídce rozhodnete projít po nádherných Zahradách Pražského hradu, nezapomeňte, že zahrady a parky jsou otevřené od dubna do listopadu, s výjimkou malé zahrady „Na Baště“, kam můžete chodit po celý rok.

Tajemství a hádanky prohlídky

Na Zemi se už už řítí Perunovo prokletí: asteroid je tak blízko Země, že hrozí zničení Petřína, Prahy a všeho, čeho se jeho smrtící hořící úlomky dotknou. Na záchranu Petřína se vrhly mimořádné síly: mladá astronomka Irenka a sám svatý Vavřinec. A opravdu moc potřebují vaši pomoc: je třeba vyluštit podivné hádanky starodávného rukopisu hvězdopravce Michala, který přišel s receptem na záchranu. Existuje však jedno tajemství, bez kterého recept nebude fungovat…

Jste připraveni splnit všechny naše úkoly, hádanky a rébusy, postavit se zuřivosti pohanského boha a probudit v něm lidskost? Koneckonců, je to to jediné, co může zachránit svět před kosmickou katastrofou…

Hlavní pamětihodnosti

– Prašný most
– Kaple svatého Kříže
– Brána Titánů
– Chrám svatého Víta
– Staré proboštství
– Starý královský palác
– Vladislavský sál
– Bazilika svatého Jiří
– Rožmberský palác
– Zlatá ulička (zdarma po 18.00)

Čas setkání / trvání

Sami si zvolíte dobu zahájení prohlídky / 2,5 hodiny

Začátek prohlídky

Přímo k Pražskému hradu jezdí tramvaje č. 22 a 23. Zastávka se jmenuje Pražský hrad. Přejděte vozovku a pokračujte ulicí U Prašného mostu. Pokud před sebou na vyvýšenině vidíte krásnou katedrálu, znamená to, že jdete správně.

Průběh

1. Na stránce www.questintour.com/cs si vyberete prohlídku.
2. Kliknete na KOUPIT.
3. Součástí objednávky je vyplnění osobních údajů, z nichž nejdůležitější je správná emailová adresa.
4. Po dokončení objednávky vám na e-mail dorazí podrobné instrukce pro stažení aplikace prohlídky a HESLO, které použijete spolu se svým e-mailem pro přihlášení do aplikace. Aktivovat prohlídku v aplikaci musíte do 1 roku a po aktivaci Prohlídky s kvízem budete mít 5 dní na její dokončení. Hurá na poznávací výlet Prahou se svým mobilním telefonem jako průvodcem.