Výstava 150 let železnice na Mostecku a Chomutovsku

Zažijte kouzlo železnice!

Oblastní muzeum a galerie v Mostě p. o. vás zve na výstavu 150 let železnice na Mostecku a Chomutovsku.

Výstava 150 let železnice na Mostecku a Chomutovsku
  • Adresa:
    Československé armády 1360,
    Most, 434 01

Záměrem výstavy je připomenutí významného výročí železniční dopravy, která po 150 let hraje v regionu zásadní hospodářskou a společenskou roli a která v minulosti výrazně přispěla k přeměně zemědělského kraje na kraj průmyslový. Výstava představí dobové železniční předměty, předpisy pro osobní i nákladní dopravu nebo ukázky drážních kanceláří včetně vybavení. Součástí je i výstava grafik Jiřího Boudy s železniční tématikou. Po celou dobu výstavy bude k dispozici také dětský koutek a fotokoutek. Touto výstavou jsme zároveň chtěli vzdát poctu všem, kteří na těchto železnicích v regionu, a to v často nelehkých dobách, pracovali.

Vernisáž výstavy se uskuteční 1. 10. 2020 v 17 hodin v Oblastním muzeu a galerii v Mostě, Čsl. armády 1360/35, Most 

Doprovodný program, který bude s ohledem na stávající situaci pravidelně aktualizován na stránkách muzea a facebooku, bude doplněn především o komentované prohlídky a přednášky.

Otevřeno denně kromě pondělí: 12:00 - 18:00 hod.,

So - Ne a svátky: 10:00 - 18:00 hod.

Vstupné: 30 Kč plné (dospělí) / 15 Kč snížené (studenti, senioři a držitelé rodinných pasů) / zdarma (děti do 6 let, pedagogický doprovod, studenti a pedagogové uměleckých škol a dějin umění, novináři, držitelé průkazů ZTP a ZTP/P, ICOM)

Oblastní muzeum a galerie v Mostě, p. o.

ulice Čsl. armády 1360/35

https://www.facebook.com/mostmuzeum, www.muzeummost.cz