Hudba o Třetí: Jan Stránský

12.10.2024, 15:00 – 16:00

Pro Jana Stránského je kytara právě nástroj, který se mu stal nejbližším a vynesl mu řadu úspěchů doma i v zahraničí. Absolvent Royal Conservatoire of Scotland se představí v recitálu, jehož součástí bude česká premiéra skladby Lamentations od Lukáše Janaty.
Cyklus lze koupit jako zvýhodněné abonmá zahrnující slevu na vstupenky, nápoj ke každému koncertu zdarma a garantované místo v sále.

Cena vstupenky: 150 / 100 Kč
Hudba o Třetí: Jan Stránský
  • Adresa:
    Čajkovského 12/12a,
    Praha 3, 130 00

Plná cena abonmá: 990 Kč
Studenti, senioři, ZTP a ZTP/P: 800 Kč
Jednotlivé vstupné: 150/100 Kč

HUDBA O TŘETÍ
Pestrost repertoáru, široké spektrum žánrů, rozmanitá nástrojová obsazení. To všechno nabídne koncertní řada Hudba o třetí, která si klade za cíl oslovit všechny ty, kdo mají zájem slyšet klasickou (a to i tu soudobou) hudbu v širších souvislostech. V této řadě přitom myslíme na posluchače, kteří si místo u večerní sklenky vychutnají koncert spíše u uvolněného odpoledního kafe – vítány jsou tak naprosto všechny věkové kategorie.
Cyklus Hudba o Třetí nabídne v roce 2024 celkem osm koncertů: čtyři sólové recitály a čtyři koncerty komorních souborů. Mezi interprety jsou přitom jak mladé vycházející hvězdy, tak etablovaní čeští umělci. Sólově vystoupí Jakub Kydlíček (zobcová flétna), Alina Říha (cembalo), Martin Šulc (akordeon) a Jan Stránský (kytara). Mezi koncerty komorních koncertů pak nalezneme řadu velmi působivých spojení: zahraje kytarové Duo Mareli, Artia Saxophone Quartet, soubor MAOMAH soustředěn na improvizaci a pěvecký soubor HuMuS.