TRUTNOV – Krkonoše i Adršpach na dosah

15. prosinec 2022, 15:31
TRUTNOV – Krkonoše i Adršpach na dosah

Královské věnné město Trutnov leží v údolí horské řeky Úpy a na přilehlých návrších, v zalesněném podhůří Krkonoš, na dosah od skalního města v Adršpašských skalách, v oblasti bohaté na přírodní krásy i historické zajímavosti. Nabízí se procházky a výlety na několik dnů.

Největší peckou roku 2023 je otevření Centra současného umění EPO 1 v Poříčí. Obrovský zrekonstruovaný průmyslový areál historické elektrárny určitě stojí za několikahodinovou návštěvu.

Taky musíte projít městskou památkovou zónu s unikátním podloubím a seznámit se s našimi bájnými bytostmi – Drakem a Rýbrcoulem.

V příměstských lesích, které obklopují celý Trutnov, se dá sportovat na outdoor gym, jezdit na horských kolech, opékat buřty na připravených ohništích v lesních altánech, chodit jen tak nebo se přiučit historii prusko-rakouské války 1866.

V těsné blízkosti města je obr mezi pevnostmi Stachelberg a další prvky betonového opevnění ČSR z roku 1938. Nejenom sama tvrz stojí za návštěvu. Také celý areál je upravený tak, že návštěvník vklouzne do dějin.

Na druhém konci města, v kouzelném prostředí Čížkových kamenů mají své eldorádo jezdci na horských kolech.  Trutnov Trails svými jednosměrnými MTB stezkami uspokojí začátečníky i experty.

Pro hravé návštěvníky nabízíme questy, hledačky, TRIPPER nebo geosrandy Geofun. Tyto procházky ozvláštní výlet pátráním po dalším směru, luštěním tajenky nebo poutavým vyprávěním. Hlasem vás po městě provede rovněž aplikace SmartGuide.

V Tkalcovském muzeu vlastníma rukama vyzkoušíte, jak se zpracovával len a jak se tkalo na stavu.

A do kalendáře si poznamenejte na začátek května dračí slavnosti Už ho nesou!,  na začátek červan festival nového cirkusu Cirk-Uff a na srpen rodinný festival umění Art kus.

Jistě už víte, že vaše příští cesta povede do Trutnova!

Turistické informační centrum Trutnov

adresa: Krakonošovo náměstí 72, Trutnov
telefon: 499 818 245
e-mail: [email protected]

Všechny potřebné informace najdete na www.ictrutnov.cz   

21.6.2023, 19:00 – 22:00
Skvělá improvizační show tak jak ji všichni známe. Smíchy budete plakat! více
30.6.2023, 19:00 – 23:59
Další open air koncert v naší backstage - tentokrát mezinárodní! více
4.8.2023, 19:00 – 22:00
Vypadá to, že rok 2023 proběhne ve znamení Divokýho Billa. Oslavit 25 let na scéně se jeho členové rozhodli vydáním osmého studiového... více
17.8.2023 – 20.8.2023, 23:59
Nejstarší český festival svého druhu TrutnOFF se po sedmi letech vrací na své tradiční působiště, do trutnovského areálu Na Bojišti.... více