Muzeum Českého ráje v Turnově

26. srpen 2022, 12:09
Muzeum Českého ráje v Turnově

Od roku 1886 shromažďuje Muzeum Českého ráje v Turnově doklady o kulturním a dějinném vývoji regionu i města. Bohaté sbírky tvoří fondy archeologie, etnologie, mineralogie, historie, umění a archiválií.

To, čím se turnovské muzeum vymyká z řady regionálních vlastivědných muzeí, je jeho specializace na dokumentaci, zpracování a sběr drahých kamenů. Mineralogická pestrost regionu a téměř čtyřsetletá tradice broušení drahých kamenů a zlatnictví v Turnově poskytují základ k odborné výzkumné práci překračující hranice regionu i naší země.

Výstavy Dlaskův statek v Dolánkách u Turnova Ve vzdálenosti 3 km od Turnova (směr Železný Brod - silnice E65, vlaková zastávka Turnov-Dolánky) se nachází Dlaskův statek - typická a vzácně dochovaná ukázka formy pojizerského domu. Bývalá svobodnická usedlost a rychta byla postavena v malebném údolí řeky Jizery v roce 1716. Pravidelné akce na Dlaskově statku Akce na Dlaskově statku se konají vždy v sobotu, jejich součástí je občerstvení, trh tradičních řemesel a výtvarné dílny pro rodiče s dětmi. Masopust - únor Velikonoce na statku - březen/duben Setkání řezbářů – červen Posvícení na statku - konec září.

Muzeum Českého ráje v Turnově

adresa:  Skálova 71, 511 01  Turnov
telefon: +420 481 322 106
e-mail: [email protected]

www.muzeum-turnov.cz

Akce Muzea Českého ráje v Turnově a okolí