Divadlo Radost je nejdéle fungující brněnské divadlo pro děti, mládež i dospělé

23. květen 2024, 11:08
Divadlo Radost je nejdéle fungující brněnské divadlo pro děti, mládež i dospělé

Divadlo Radost sídlí v centru Brna v Bratislavské ulici.

Historie i současnost Divadla Radost

Profesionální divadlo pro děti, mládež i dospělé působí v Brně od roku 1949. Jeho zakladatelem a prvním ředitelem byl pedagog a významný amatérský loutkářský režisér Vladimír Matoušek, který patřil k předním osobnostem meziválečné generace českého loutkářství.

Divadlo Radost se v současnosti orientuje na spolupráci s významnými evropskými i domácími tvůrci. Specifické je pro něj divadlo formy s využíváním loutek v širokém pojetí a ve spojení hudebních dispozic souboru s výrazným výtvarným ztvárněním inscenací. Divadlo má na repertoáru inscenace zacílené na děti od věku 6 měsíců až po mládež, ale i dospělé publikum.

Zajímavé akce

Divadlo pořádá ve dvouletých cyklech vlastní mezinárodní divadelní Festival Radosti pro děti, teenagery a dospělé, který se věnuje inscenacím zaměřeným na pozoruhodné a nekonvenční způsoby práce s loutkou. Festival Radosti je soutěžní přehlídka divadla nových forem. Festival přiváží do Brna výběr výjimečných, inovativních a experimentujících představení, která svou formou překračují hranice tradičního divadla a kombinují divadlo s dalšími žánry, jako je nový cirkus, tanec, výtvarné umění, multimédia a mnoho dalšího.

Divadlo Radost ve spolupráci s nakladatelstvím Host pořádá zhruba každé tři měsíce vernisáže doplněné o scénické čtení či performance, k výstavě ilustrací knih pro děti, které je pak v divadelním foyer možné vidět po několik dalších měsíců.

Program pro školy a školky

Divadlo připravuje program pro školy a školky, představení je možné zhlédnout zejména v dopoledních hodinách, rezervaci si mohou školy vytvořit samy po zaslání přístupového hesla na webu divadla.

Divadlo Radost

adresa: Bratislavská 216/32, 602 00 Brno
telefon: +420 730 870 374, +420 730 870 372
e-mail: [email protected]

divadlo-radost.cz

26.6.2024, 19:30 – 20:30
Básně a písně, zhudebněná česká poezie... více
26.6.2024, 15:30 – 16:30
Iniciační divadelní zážitek pro děti od 0 do 3 let. více