UDG připravují nové album a vyráží na jarní turné

17. únor 2024, 6:23
UDG připravují nové album a vyráží na jarní turné

Oblíbená ústecká rocková parta UDG vyrazí na jarní klubové turné napříč Českou republikou. Začíná 16. března v Rokytnici a čítá celkem 11 zastávek, mezi kterými nechybí například Plzeň 6.4., Brno 11.4. nebo pražský koncert v Lucerna Music Baru 18.4.

“V rámci jarního turné zahrajeme průřez naší tvorbou včetně písniček z posledního alba Přístav. Ve zkušebně už ale pracujeme na nových věcech, nastal totiž čas se pustit do další práce, na kterou se opět těšíme – i po více něž 20. letech a 6. studiových albech,” prozrazuje s úsměvem zpěvák Petr Vrzák.

Jako speciálního hosta si kapela pozvala talentovaného zpěváka a skladatele Pekaře alias Petra Tomse. “S Pekařem a jeho kapelou jsme již jedno turné jeli. Jelikož kluci jsou super parta a poslední společné turné byla slušná párty jízda, rozhodli jsme se to zopakovat,” těší se bubeník UDG Tomáš Staněk. 

K poslednímu šestému albu Přístav kluci vydali celkem 4 videoklipy – Parfémy, Plachty, Ještě jednou a Někam ven. Album kapela pokřtila v roce 2022 ve zcela vyprodaném Foru Karlín a poté objela Českou republiku v rámci několika klubových turné, z nichž většina zastávek byla kompletně nebo téměř vyprodaná.

Kromě nové tvorby, kapela chystá do budoucna vydat “živák” ze zmíněného výročního koncertu ve Foru Karlín. A také si hodlá užít nabité koncertní léto. “V létě nás fanoušci uvidí na festivalech Hrady CZ, Přehrady Fest, Ústecký Majáles, Jízdárna Fest, Jatka Fest a dalších mnoha akcích. Moc se těšíme! Jsou to pro nás takové výlety, které si skvěle užíváme,” uzavírá kytarista Bobo Němeček.

TOUR JARO 2024

16.3. Rokytnice, U Hásků + Patrik Malý
23.3. Pec pod Sněžkou, Klondike + Patrik Malý
5.4. Kladno, Black Road Café + Pekař
6.4. Plzeň, KD Šeříkovka + Pekař
11.4. Brno, Fléda + Pekař

12.4. Valmez, M-klub + Pekař

13.4. Třebíč, Roxy + Pekař

18.4. Praha, Lucerna Music Bar + Pekař

19.4. Hořovice, Klub Labe + Pekař

20.4. Tábor, Palcát + Náhodný Výběr

3.5. Byšice, Starý Mlýn + Pekař