Konference MÁME VYBRÁNO s podtitulem Obnovené dědictví

21.5.2024, 23:59 – 22.5.2024, 1:59

Nejzajímavější počiny v oblasti záchrany kulturního dědictví představí opět konference MÁME VYBRÁNO. Devět inspirativních lidí, kteří stáli za proměnou historických staveb, vás provedou často nelehkou cestou, na jejímž konci bylo nejedno významné ocenění.

Cena vstupenky: , , ,  Kč
Konference MÁME VYBRÁNO s podtitulem Obnovené dědictví

Setkání se koná 21. května v dominikánském klášteře v Praze. Tři panelové diskuze nabídnou prostor pro sdílení zkušeností i načerpání energie. Na jedinečné konferenci budou své příběhy vyprávět sami vlastníci, tedy ti, které spojují nejenom památky, ale především úcta k předkům a našemu společnému kulturnímu dědictví.

Více informací a vstupenky jsou k dispozici na stránkách www.mamevybrano.cz/konference


Program:

Přesahy (9:30)

  • Když se původní účel vyčerpá, přicházejí smutné časy. Ale někdy se dějí zázraky. Takové příběhy jsou pak plné naděje a radosti – vznikne něco, co bude sloužit zase dlouhé roky. V diskuzním bloku Přesahy poznáte příběh Červeného kostela v Olomouci. Seznámíte se i s rekonstrukcí naší druhé největší synagogy v Žatci a s celkově zrevitalizovaným klášterem v Kladrubech.

Konverze (11:00)

  • Nebáli se velkých věcí, a tak nyní inspirují a motivují ostatní. V bloku Konverze zjistíte, jak jatka v Ostravě proměnili na galerii, sklárnu v Lučanech v muzeum motocyklů a kotelnu v Železném Brodě na galerii a kulturní prostor. Všechno jde, když cestu k úspěchu lemuje ušlechtilý cíl.

Venkov (13:30)

  • Jako v Postřižinách nebo na Ladově pohlednici. Tradičně, s pokorou a respektem. Aby bylo kde obdivovat zručnost a nápaditost našich předků. Aby bylo o čem vyprávět našim dětem. Aby venkov zůstal venkovem. Takové jsou příběhy obnovy parostrojního pivovaru v Lobči, vodního mlýna v Nové Vsi – Vepřeku nebo Janúšovy chalupy v Žítkové.