Dagmar Plamperová: Vývoj kontinentu - Ústřední knihovna Praha

23.5.2024, 19:00 – 20:00

Mnohostranná umělkyně a světoběžnice Dagmar Plamperová vydává debutové album Vývoj kontinentu. V Hudebním oddělení Ústřední knihovny představí v doprovodu akordeonistky Jany Bezpalcové niterné písně, ve kterých jsou patrné životní zkušenosti a příběhy odrážející se v poetických autorských textech.

Cena vstupenky: zdarma Kč

Dagmar Plamperová (1982)

Básnířka, písničkářka, malířka, recenzentka a mnoho dalšího, co už není publikovatelné. Má za sebou pestrou životní cestu – od studií na Karlově Univerzitě, práci v KFC, životě ve Walesu, ke koordinování akcí v prostoru pražského Mariánského náměstí. Vydala básnickou sbírku Z naší louky (Malvern, 2019) a sbírku básní v próze Wales a dál… (Petr Štengl, 2023). V květnu 2024 vyšlo její debutové album Vývoj kontinentu, které vypráví o spletité, velmi dynamické vnitřní krajině plné rozporů i harmonie, kde láska přináší nekonečné množství příběhů, které nikdy neskončí. Hraje sama nebo s ženami, které na své cestě potkala a věří, že potká další, ale nebrání se mužskému prvku. Na podzim chystá křest CD.

Jana Bezpalcová (1979)

Akordeonistka hrající v různých uskupeních po celé Evropě. Kromě klasiky je součástí několika literárně-hudebních nebo literárně-divadelních projektů. Ráda vyráží na vánoční turné s Ondřejem Rumlem, na jaře, v létě a na podzim se pak objevuje na nádvoří zámků, prostranství nově i v kavárnách, knihovnách apod. V roce 2024 produkovala debutové album Vývoj kontinentu Dagmar Plamperové.