Y: Sweat & Fire - Divadlo X10

25.3.2024, 18:00 – 19:30

Raving, tanec, křepčení. Prostor odevzdaný mnohému: rozptýlení, vtělení touhy. Koncert, performance, rave. Horkost, pára, vlhkost, pot. Až do totálního vyčerpání!

Y: Sweat & Fire - Divadlo X10
  • Adresa:
    Charvátová 10/39,
    Praha 1 – Nové Město, 110 00

Návrat do plně fyzického světa, ve kterém se limity slévají do jednoho proudu: ticho - hluk, únava - akce, rychlost - pomalost. Y: Sweat and Fire prozkoumává kolektivní spojení jednotlivců rytmem, zvukem, neviditelným vlněním, bublající energií a napětím pronikajícím do zapojených těl. Noc strukturovaná nádechy a výdechy, vibrující hmotou a zpocenými těly se otevírá návštěvnictvu - aby se vtělilo do snového prožívání tady a teď. Prostoru, kde sebe odevzdáváme druhým.

Kam až můžeme společně zajít? V jakých rytmech se chceme ztratit? Co nás spálí a kde je možné se ochladit? A v jaké energii se pak vydýcháme? Dočasná proměna se zcela konkrétním cílem - užít si na chvíli odpojení od každodenního, ekonomizovaného, normálního prostředí. A nebo naopak: spojení s vítaným a chtěným, kde cizí pravidla dobrovolně přijímám(e) a nechávám(e) se vést proměněnou krajinou, která nakonec prokape i do krajiny každodenní.

KURÁTOŘI: Anna Chrtková, Petr Dlouhý
UMĚLKYNĚ*UMĚLCI: Viktor Szeri [Budapešť] ▪ a další budou brzy zveřejněni*y
GRAFIKA: Terezie Chlíbcová