Kateřina a Miloš Motani: Šílená Indie - Městské kino Chrudim

26.2.2024, 18:00 – 20:00

Jestli se někam musí jet, tak je to Indie. Neboť tady toho lze vidět a zažít až moc. Nejpozději tady člověk pozná, co je to život a co je to smrt.

ŠÍLENÁ INDIE

SÁRÍ, TURBANY, TANČÍCÍ VELBLOUDI A POSVÁTNÉ KRYSY

V pásmu se vypravíme do Jaipuru - města látek, zažijeme veselý SVÁTEK BAREV HOLI.
Vidět mauzoleum TAJ MAHAL je povinnost.
Ve starém městě VÁRÁNASÍ se lidé koupou v posvátné řece GANZE, pere se prádlo. Jestli nás čilí indičtí OBCHODNÍCI ještě nepřevezli, tak tady se jim to určitě povede.
Chodíme s pokorou těsně okolo ZAPÁLENÝCH POHŘEBNÍCH HRANIC. Navečer u řeky Gangy probíhá úchvatná ohňová CEREMONIE AARTI.
Ve městě Bikaner zažijeme pestrobarevný VELBLOUDÍ FESTIVAL. Budeme sledovat vzrušující VELBLOUDÍ ZÁVODY, velbloudí tanec a bojový zápas, obdivovat indické krásky oděné do barevného sárí, muže s turbany a pěstěnými plnovousy, TRADIČNÍ INDICKOU HUDBU a TANCE.
Prozkoumáme místa plná dravců, jeřábů, divokých pávů, veselý OPIČÍ CHRÁM, chrám plný posvátných krys. Spatříme divoké indické slony.
Prochodíme modré město JODHPUR, kamenné město Jaisalmer, město velbloudů Pushkar, pulzující HARIDWAR, spirituální Rishikesh a překrásný ZLATÝ CHRÁM.
S velbloudem se vydáme do POUŠTĚ THAR. Po celou naši indickou cestu nás budou pronásledovat nejrůznější malé i velké PROBLÉMY.
Do ulic nás vytáhne velká INDICKÁ SVATBA.
To nejúžasnější na celé přelidněné a špinavé Indii jsou však samotní INDOVÉ.