Brýle Eltona Johna - 1. premiéra v Rock Café

19.3.2023, 19:30 – 22:00

Hořká komedie o životních outsiderech, ve které hrají velkou roli skutečné reálie z historie watfordského fotbalového klubu. Nejúspěšnější hra britského dramatika a režiséra Davida Farra měla premiéru v roce 1997 a získala cenu autorské asociace za nejlepší regionální hru roku.

Cena vstupenky: 150 Kč
Brýle Eltona Johna - 1. premiéra v Rock Café
  • Adresa:
    Národní 116
    Praha 1 110 00
Klub FC Watford, přezdívaný "Sršni", zažil prudký vzestup i pád na fotbalovém nebi. V sedmdesátých letech do něj finančně i provozně vstoupil světoznámý zpěvák Elton John a v dobách největší slávy zde působila trenérská legenda Graham Taylor. Pod jeho vedením se v roce 1984 původně malý a bezvýznamný klub probojoval až do finále Anglického poháru, kde ale klíčový zápas prohrál. Mohly být na vině brýle Eltona Johna?
Prohrou zlomený Bill je o tom přesvědčen, bývalý fanatický fanoušek FC Watford od té doby nevychází z domu a den po dni, rok za rokem, sedí u videa a analyzuje onen osudný moment, kdy se sny jeho milovaného týmu zhroutily a s nimi i veškeré Billovy životní ambice.
V den, kdy "Sršni" hrají rozhodující zápas sezóny, za ním zcela nečekaně přijíždí na návštěvu jeho mladší bratr Dan, který rodné město opustil před šesti roky. Navíc není sám - přijíždí s vlastní rockovou kapelou. A tak "bratrské setkání po letech" roztáčí kolotoč crazy situací. Komedie se odehrává v jediném dni a jeho hodiny autor přeplnil k prasknutí komickými a absurdními náhodami jako z toho nejhoršího snu a spojil v ní dva typicky ostrovní fenomény: Fotbal a Rock.