Tip na výlet - Pradědovo dětské muzeum - Olomoucký kraj

24.2.2023 – 24.2.2024, 23:59

Pradědovo muzeum to je výlet možný v děšti nebo i za hezkého počasí. Parádně zrekonstruovaný areál najdete v obci Bludov což je 5km od Šumperka. Je to ideální místo kam s dětmi a také velmi zajímavý nápad  na výlet do muzea.

Expozice

Pradědovo

Dětská vesnička nabízí milion a jednu hru… na kuchaře, na doktora, na ježibabku, hokynáře i hospodského. Vejděte na náves a žijte životy obyvatel každého jesenického domečku.

Jesenické VIP

Představujeme vám naše sousedy, nositele filmových cen i vzácných medailí, autory románů, hudebníky i malíře. Najdete sáčko Simony Babčákové nebo Kováčův fotbalový dres?

Hřiště

Přírodnímu dětskému hřišti dominuje lodičková rychlodráha, najdete zde také tunely, podzemní telefony, klouzačky, záhonky s bylinkami i lanovku. K dispozici je ohniště.

Gastro

Ochutnejte regionální potraviny a speciality v samoobslužné kavárničce a zaplaťte do prasátka zlaťáky. Na místě můžete zakoupit drobné občerstvení na svačinku. Pokud si chcete donést vlastní jídlo není problém. K dispozici máte zázemí s kuchyňkou.

Batolárna

Lozivci a žužlavci, jakožto doprovod staršího sourozence, si užijí Pradědovo po svém v naší batolárně plné zajímavých hraček. Pro lepší představu, mrkněte na naše video.