Upozornění

Soutěžte s P&J Music o vstupenky na koncert AVISHAI COHEN TRIO.

Pivovar Velké Březno

6. září 2020, 12:37
Pivovar Velké Březno

Velké Březno je malebná obec v polabské kotlině uprostřed krásné přírody a pískovcových skal.  Stojí tam i stejnojmenný pivovar, v němž tamní sládci vaří pivo Březňák tradičním způsobem podle ověřených receptur nepřetržitě od roku 1753. Používají například měděnou varnu z roku 1933. V provozu jsou i otevřené kvasné kádě na spilce.

A ještě jedna podstatná věc zůstává neměnná – od roku 1906 zdobí logo Březňáka tvář váženého přednosty stanice z Velkého Března, pana Victora Cibicha, který za vyobrazení své osoby na etiketách získal doživotní rentu třiceti piv týdně.

Exkurzi v pivovaru lze spojit s návštěvou řady dalších zajímavých míst v okolí – zámku, vrchu Větruše s výhledem na Ústí nad Labem nebo jízdou zubrnickou historickou železnicí. Přímo kolem pivovaru dále vede cyklostezka.

Exkurze v pivovaru Velké Březno

Výklad je možný v češtině, němčině a angličtině

Bez objednání (do 10 osob) lze pivovar navštívit v sobotu od 14:30 hodin

V ostatních termínech je nutné objednat se dopředu na [email protected] (do předmětu mailu uveďte, že chcete navštívit pivovar Velké Březno). Telefonické objednávky na čísle 548 134 134 (ve všední dny od 7:00 do 16:00 hodin).

 

Vstupné

- Základní vstupné s degustací: 100,- Kč
- Studenti nebo senioři po předložení dokladu: 60,- Kč

Pivovar velké Březno

adresa: Pivovarská 116, Velké Březno, 403 22
telefon: +420 548 134 134
e-mail: [email protected]

Více informací najdete na www.breznak.cz

Upozornění: Vzhledem ke vstupu do potravinářského provozu je nutné dodržovat přísnější hygienická opatření. Prosíme návštěvníky, aby nosili roušku po celou dobu exkurze (s výjimkou degustace piva).