Oslí stezka v Českém ráji to je klid, pohoda, odpočinek a mimořádný zážitek!

7. únor 2023, 21:31
Oslí stezka v Českém ráji to je klid, pohoda, odpočinek a mimořádný zážitek!

Oslí stezka v Českém ráji se nachází 15 min východně od Turnova, nedaleko od malebných obcí Tatobity a Žernov. Najdete tu zážitkovou oslí farmu, oslí trekking a asinoterapii. Tento úžasný projekt získal právem hned několik ocenění. 

Farma se rozkládá na 2 hektarech v krásném údolí obklopeným vzrostlými stromy a potůčkem, což vytváří příjemné klima i v horkých letních dnech. Místo je to ideální na relaxační a zážitkové pobyty na farmě v přítomnosti oslíků. I když je farma v Českém ráji, nachází se stranou od hlavních turistických atrakcí, a tak tu davy turistů nečekejte. Programy farmy jsou koncipovány tak, že současně je na farmě jen několik rodin, které po skončení hlavního programu s průvodcem si mohou najít svůj koutek pro klid, pohodu a odpočinek. Útulná zákoutí lákají návštěvníky k posezení nebo poležení v hamakách či na lehátkách. Přitom pořád máte oslíky na očích a můžete se tak i jen kochat pohledem na ně.

Co vás čeká a nemine

Těšte se na komentovanou prohlídku farmy a seznámení se všemi oslíky. Na farmě jsou k vidění různá, i vzácná, plemena oslíků. Můžete se s nimi mazlit, hladit je, kartáčovat či je krmit mrkvičkou. Zlatým hřebem je pak procházka s oslíkem a pokud máte pod 50 kg tak i svezení na oslíkovi. S oslíkem lze také projít překážkové dráhy. Což jednoduše znamená, že s ním přeskočíte potok, vyšlápnete si kopec a zdoláte i další překážky. Každá rodina či skupinka si vede “svého“ oslíka. Menší děti se vezou a ti větší oslíka vedou. Jak již bylo naznačeno, i oslík má své limity a neuveze úplně každého.

Dozvíte se mnoho zajímavých informací o jejich povaze, původu, chovu a využití. Zjistíte, že oslík je sebevědomé, inteligentní a velmi citlivé zvíře, které velmi snadno rozpoznává vaše emoce, zmapuje postoje a vytuší záměry. Umí být také pěkně tvrdohlavý. Jeho náklonnost si musíte zasloužit a jeho důvěru si získat.

Pokud bude chtít farmu nebo stezku navštívit, mějte na paměti, že je nutné se předem objednat. Farma totiž nemá pevnou otevírací dobu. Všechny programy včetně návštěvy farmy lze navštívit pouze po předchozí rezervaci přes web. Doporučujeme toto místo také pro rodinné, školní, ale i firemní výlety.

Oslí stezka nabízí

Návštěva farmy
Komentovaná prohlídka farmy, povídání o oslících, mazlení, čištění, trail park, vyzkoušení jízdy na oslících na farmě. Doba trvání: 1–2 hodiny.

Oslí trekking
Návštěva farmy včetně instruktáže, jak oslíka vodit, pak si ho půjčíte na výlet do přírody třeba i s piknikem, děti mohou jet v sedle, náš průvodce vás doprovodí. Doba trvání: 2–4 hodiny.

Pobyt na farmě
Pouze areál Český ráj. Poznávací, zážitkové a odpočinkové programy na farmě s možností ubytování na farmě. Doba trvání: půlden až několik dní

Školní/skupinové akce
Zážitkové a rozvojové programy pro MŠ, ZŠ a VŠ.

Firemní akce
Zážitkové a rozvojové akce pro týmy, family days, originální firemní výpravy do přírody...

Adopce oslíka
Podpora oslíků a farmy.

Oslavy
Sváteční den tak trochu jinak... s oslíky, v přírodě, na farmě...

Tábory pro děti
Léto plné zážitků pro děti.

Asinoterapie
Oslík jako průvodce ke zdraví a spokojenosti.

Více na www.oslistezka.cz

1.2.2024 – 31.3.2025, 23:59
Hledáte neotřelou aktivitu pro váš teambuilding? Něco, co jste ještě opravdu nezažili? Rádi byste pro své kolegy zajistili... více