Museum of Bricks Praha - největší soukromá sbírka stavebnice LEGO na světě

26. březen 2024, 22:45
Museum of Bricks Praha - největší soukromá sbírka stavebnice LEGO na světě

Museum of Bricks Praha je co do rozlohy a počtu vystavených exponátů největší nejen v ČR, ale i na světě. Specializuje se na historii této oblíbené stavebnice, která se pyšní titulem hračka století. Na ploše 420 m2 uvidíte přes 3.000 unikátních modelů rozdělených do 20 tematických expozic. Na jejich stavbu bylo použito přes 1 000 000 kostiček.

 

Specializuje se na historii této oblíbené stavebnice, která se pyšní titulem hračka století. Na ploše 420 m2 uvidíte přes 3 000 unikátních modelů rozdělených do 20 tematických expozic. Na jejich stavbu bylo použito přes 1 000 000 kostiček.

Udělejte si výlet do doby, kdy moři vládli piráti, přeneste se do éry rytířských soubojů, nebo do věku, kdy nebe křižují vesmírné lodě Star Wars i obávaná Hvězda smrti, a popřejte Mistru Jodovi, ať ho provází síla. Navštivte magický svět Harryho Pottera, nebo se s nepřekonatelným hrdinou Indiana Jonesem vydejte za dobrodružstvím.

Fascinovat vás budou také jedinečné modely světoznámých památek, nechybí ani propracované mechanismy LEGA Technik a modely moderních či starých lokomotiv a nejrůznějších dopravních prostředků.

Museum of Bricks Praha potěší všechny věkové kategorie. Zavzpomínejte sami nebo ukažte dětem, jak stavebnice vypadala, když jste si s ní hráli v jejich letech.

Součástí Museum of Bricks Praha je také nadstandardně vybavený obchod, kde najdete i sety, které se již nevyrábí anebo nejsou v České republice vůbec k sehnání. Mimo jiné také obchod nabízí široký výběr z minifigurek a možnost koupě kostiček na váhu.

Přemýšlíte kam na víkend s dětmi? V Kutné Hoře jsme nově otevřeli Hotel Muzeum Lega!

Přijeďte do Kutné hory a pár kroků od kostnice skloubíte rekreaci a oblíbenou stavebnici do jednoho zážitku. V budově se mimo hotelu nachází také Museum of Bricks Kutná Hora, specializovaný obchod s LEGO® stavebnicemi a kavárna. Příjemné chvíle můžete strávit také venku na slunečné terase, zatímco se děti zabaví na velkém dětském hřišti. Svůj pobyt můžete rezervovat na: https://www.hotel.museumofbricks.cz/cs/.

Otevírací doba

pondělí – neděle 10:00 – 20:00
Změny v otevírací době a omezení oznamujeme vždy na stránkách.
Poslední návštěva je možná nejpozději 30 minut před zavírací dobou.

Museum of Bricks Praha

adresa: Národní 31, Praha 1, 110 00
telefon: +420 777 869 777
e-mail: [email protected]

www.muzeumlega.cz

Podívejte se na další naše video výlety a dostanete chuť se podívat na další zajímavá místa.