RockOpera Praha přidává pro velký zájem druhou premiéru Tróji na 20. března

4. únor 2020, 12:27
RockOpera Praha přidává pro velký zájem druhou premiéru Tróji na 20. března

Na premiéru rockové opery Milana Steigerwalda a Pavly Forest Trója, plánovanou na 19. března, zbývá už jen pár vstupenek. Proto se divadlo RockOpera Praha rozhodlo přidat druhou premiéru, která se koná následující den, tedy v pátek 20. března.

"Zájem o novou součást naší antické série je opravdu mimořádný. Aby tedy nikdo nepřišel zkrátka, přidali jsme druhou divadelní premiéru, která vychází na pátek, pro mnoho návštěvníků atraktivnější den. Naposledy jsme na základě velké návštěvnosti dvakrát po sobě hráli v roce 2018 premiéru hororového hitu Vymítač. Tehdy ho během dvou večerů zhlédlo zhruba 1 600 diváků," říká libretistka, zpěvačka a výkonná ředitelka Pavla Forest.

"Už nyní je nám jasné, že se z Tróji stane událost sezóny, a doufáme, že bude slavit minimálně stejný úspěch jako zmíněný Vymítač," dodává.

Podobně jako v případě Vymítače se v jedné z hlavních rolí objeví Kamil Střihavka, jenž ztvární krále Agamemnóna. Podle nedávných vyjádření divadla představuje Trója pro populárního zpěváka stěžejní téma.

Obsazení dále láká například na frontmana metalové kapely Arakain Jana Toužimského, stálici divadelního souboru Danielu Gildenlöw Langrovou, fanoušky RockOpery Praha stále oblíbenějšího Jana Tláskala nebo Pavlu Forest, která divadlo založila společně se svým životním partnerem, tedy skladatelem, klávesistou a uměleckým ředitelem Milanem Steigerwaldem.

Režie se ujal fenomén fyzického divadla Irina Andreeva. Ta se společně se Zuzanou Dovalovou a Jakubem Švecem zhostila i choreografie, která mimo jiného slibuje velkolepé souboje přímo na jevišti. Diváci se dále dočkají akrobatických kousků a ohnivé show.

Skladby z Tróji zazněly v RockOpeře už v roce 2019 při silvestrovské koncertní premiéře a dostalo se jim od publika nadšených ohlasů. Divadlo svým nejnovějším titulem rozšiřuje antickou sérii, do níž spadá také dějově uzavřená trilogie rockových oper Oidipus Tyranus, 7 proti Thébám a Antigona.