Olomoucké shakespearovské léto navštívilo přes 3700 diváků

20. srpen 2019, 11:46
Olomoucké shakespearovské léto navštívilo přes 3700 diváků

Open-air festival Olomoucké „nejen“ shakespearovské léto, který pořádalo už počtvrté Divadlo Tramarie, se  letos rozrostl na jedenáctidenní festival, kde kromě večerních představení pro dospělé a pohádek pro děti nechyběl ani host v podobě Anety Langerové a smyčcového tria. Festival v nádherném prostředí parkánu Uměleckého centra navštívilo přes 3700 diváků, většina představení sklidila potlesky ve stoje. 

„Festival se skvěle vydařil, jsme nadšení z vysoké návštěvnosti, ohlasy diváků byli úžasné, a přestože nám třikrát mírně pršelo, diváci vydrželi a všechno se perfektně povedlo,“  pochvaluje si ředitelka Divadla Tramtarie Petra Němečková.

První dva večery patřily legendární inscenaci Kabaret nahatý Shakespeare, vyprodaný parkán se otřásal salvami smíchu. Ohlas sklidili také stand-up výstupy Herci Na ležáka, které Divadlo Tramtarie připravuje společně s činohrou Moravského divadla Olomouc.

Festival se nesl také ve znamení posledních uvedení. V komedii Po stopách něžného muže se naposledy v hlavní roli Matouše představil hostující herec Martin Dědoch. Divadlo také exkluzivně pro festival obnovilo komedii Druhý život Veroniky, která se tak na festivalu dočkala své derniéry. Velkolepé zakončení jedenáctidenního festivalu obstarala v neděli 18. srpna derniéra Anny Kareniny. „S inscenací jsme se rozloučili po více jak dvou letech uvádění a myslím, že takto krásnou derniéru pro zaplněný parkán si Anna Karenina rozhodně zasloužila,“ říká Petra Němečková.

Hostem festivalu byla zpěvačka Aneta Langerová, která zahrála se svou kapelou a smyčcovým triem koncert Pod širou oblohou a vytvořila nádhernou magickou atmosféru.

Na festivalu nechyběly ani pohádky pro děti, Divadlo Tramtarie zahrálo pohádku O popletením kouzelníkovi a pohádku O pračlovíčkovi, každou pohádku navštívilo téměř dvě stě diváků.

Festival podpořilo statutární město Olomouc a Olomoucký kraj.

Fotografie z festivalu jsou na www.shakespearovskeleto.cz