Laudon a klobouk na každou hlavu

29. květen 2021, 23:50
Laudon a klobouk na každou hlavu

Nový Jičín proslul výrobou klobouků, trvající bez přestávky dvě staletí, a zároveň jako místo, kde se roku 1790 uzavřela životní pouť slavného generála Ernsta Gideona Laudona. Za oběma legendami se můžete vypravit do zdejšího Návštěvnického centra.

Expozice klobouků vám přiblíží technologii jejich výroby, poté si v ateliéru můžete nazdobit vlastní klobouček. Poslední zastávku představuje zkoušírna. V té reálné máte možnost vyzkoušet kterýkoli ze 300 modelů. V digitální zkoušírně budete vybírat mezi 20 dámskými a stejným počtem pánských klobouků. Jsou vyfotografované pomocí 3D technologie, a proto je lze virtuálně natáčet a pohybovat s nimi. Díky tomu tady do písmene platí, že „na každou hlavu se najde klobouk.“

Život geniálního vojevůdce ožívá v expozici nazvané Generál Laudon. Spatříte například jeho jezdeckou sochu v životní velikosti vytvořenou 3D tiskem, která je zapsaná v České knize rekordů, a třímetrové dioráma vítězné Laudonovy bitvy u Domašova s více než pěti sty cínovými vojáčky. Také si vystřelíte z interaktivního otáčecího děla namířeného na bělehradskou pevnost Kalemegdan, případně si můžete zahrát Laudoncaching, obdobu stále oblíbenějšího Geocachingu.

Návštěvnické centrum Nový Jičín – město klobouků

adresa: Masarykovo nám. 45/29, 741 01 Nový Jičín
telefon: +420 556 768 288, +420 735 704 070
e-mail: [email protected]
www.mestoklobouku.cz, www.icnj.cz