Festival Metronome Prague spojil síly s agenturou Fource Entertainment

27. prosinec 2021, 15:53
Festival Metronome Prague spojil síly s agenturou Fource Entertainment

Festival Metronome Prague, jehož jubilejního pátého ročníku se dočkáme 23. - 26. června 2022 na pražském Výstavišti s hvězdami jako Nick Cave & The Bad Seeds, Beck nebo Underworld, uzavřel smlouvu o spolupráci s koncertní agenturou Fource Entertainment. Ta proslula v České republice i v zahraničí tím, že zprostředkovává vystoupení nejzajímavějších aktuálních hvězd všech současných hudebních žánrů.

Dohoda mezi novými partnery se sice týká primárně výhledu do roku 2023, umožňuje ale jednání už i na doplnění programu nadcházejícího ročníku festivalu Metronome Prague v roce 2022. Spolupráce jedné z nejvýznamnějších koncertních agentur s prvním velkým hudebním festivalem, konaným v Praze, je logická – oba zúčastněné subjekty se snaží oslovovat při své činnosti velmi široké spektrum hudebních fanoušků, mají bohaté zkušenosti a prokázaly i značné schopnosti jak v oblasti produkce koncertů různých velikostí, tak jejich financování.

„Jsme rádi, že i přes uplynulý rok a půl budeme navazovat a rozvíjet dál Metronome Prague. Platí náš závazek divákům i všem partnerům a podporovatelům o prvním rozšíření na třídenní akci v roce 2022, o skvělých jménech, která na tento ročník dorazí. Přípravy ročníku 2023 se nyní rozbíhají. Další rozšiřování akce platí i, přestože nakonec nedošlo na zapojení týmu Serge Grimaux a festival Metronome Prague tak dál zůstává stoprocentně v rukou našich, tj. mých, Martina Voňky a Libora Winklera. Na externí ale exkluzivní spolupráci s Fource Entertainment se dost těšíme. Více hudebních hvězd na programu akce potěší, věříme, i naše diváky,“ vysvětluje další plány s akcí Metronome Prague jeden z producentů David Gaydečka.

Festival Metronome Prague sází na aktuální dění v progresivní hudbě, ale neopomíjí ani stále živou klasiku různých žánrů. Jako zahraniční headlineři vystoupili v minulých letech mj. Sting, Iggy Pop, Kraftwerk, Chemical Brothers, David Byrne, John Cale nebo Massive Attack.

„Pro Fource, coby předního nezávislého promotéra v České republice, je partnerství s expandujícím pražským festivalem skvělou příležitostí, jak se podílet na jeho mezinárodním programu. Máme radost, že zúročíme své zkušenosti nejen na poli bookingu zvučných jmen zahraniční scény, ale také jsme rádi za příležitost zviditelnit před návštěvníky festivalu hudebnice a hudebníky, kteří před sebou mají hvězdnou budoucnost,“ říká Anthony Jouet ze společnosti Fource Entertainment.

Fource Entertainment od roku 2011 domácím fanouškům dovezla už několik set umělců z celého světa. Specializuje se převážně na umělce přísně aktuální a vizionářské, importuje ale i zavedené hudební hvězdy. Díky Fource Entertainment v ČR zahráli mj. Smashing Pumpkins, The 1975, Imagine Dragons, Ellie Goulding, Rufus Wainwright, Alt-J, Bastille, Twenty One Pilots nebo Billie Eilish.

Ve stejný moment pak několik hudebních subjektů, které jsou nepominutelnou součástí nejen české, ale minimálně celoevropské hudební scény, vytváří volně propojenou neformální iniciativu Music Together, která nachází společnou řeč ve snaze povýšit českou scénu. Síly v ní spojují festival Metronome Prague, exkluzivní a ojedinělý klub Doupě, prestižní nahrávací studio Sono records Doupě, největší výrobce gramofonových desek společnost GZ Media a koncertní agentura Fource Entertainment. Partnery projektu se stanou i významná média, Česká televize a Rádio Impuls. V plánu je ve společné spolupráci přivést do České republiky zásadní hybatele evropské i světové hudební scény z řad producentů, investorů i samotných hudebníků a na nejvyšší možné úrovni s nimi společně vytvářet unikátní hudební projekty.