Divadlo Minor vstupuje do nové sezóny

11. září 2019, 10:28
Divadlo Minor vstupuje do nové sezóny

Divadlo Minor zahajuje další sezónu, ve které chystá tři nové inscenace pro celou rodinu – o Emilu Zátopkovi, vánoční příběh Nanuk a hudební divadlo Sněhurka. Kromě toho opět nabídne divákům řadu dílen, outdoorových her a dalších mimodivadelních aktivit.

První premiéra sezóny, která proběhne v neděli 6. října, bude věnována Emilu Zátopkovi. Životního osudu největšího českého atleta se chopil scénárista a režisér Jan Jirků, který divákům zprostředkovává historická témata prostřednictvím strhujícího příběhu hlavního hrdiny. Pro Minor takto vytvořil například inscenace Lipany či Hon na Jednorožce. Ve své novince se tak bude věnovat nejen Zátopkovu sportovnímu a osobnímu životu, ale i nelehkým obdobím 20. století. O hudební doprovod se postará živá minorská kapela s hudbou Jiřího Hradila, člena skupin Tata Bojs a Kafka Band. Významnou roli bude hrát i scénografie Jakuba Kopeckého, který pro představení navrhl netradiční loutky vytvořené pomocí 3D tisku ve spolupráci s firmou Prusa Research.

Minorské představení Vánoce se těší popularitě již více než 15 let. V neděli 10. listopadu posílí „vánoční divadelní nabídku“ nová premiéra Nanuk režisérky Anny Klimešové. V příběhu z Laponského kraje o eskymáckém lovci Panukovi a jeho věrném psu Nanukovi se na Malé scéně představí řada mladých tvůrců i herců – dramaturg Boris Jedinák, scénografové Klára Fleková a Mikoláš Zika, herci Eliáš Jeřábek, Štěpán Lustyk, Kateřina Císařová a Nataša Mikulová či herec a autor hudby Ivo Sedláček.

Poslední inscenace sezóny, jejíž premiéra proběhne v neděli 17. května, navazuje na úspěšnou rockovou Perníkovou chaloupku. Pod vedením režiséra Jakuba Vašíčka a dramaturga Tomáše Jarkovského tak vznikne hudební představení Sněhurka, ve kterém se opět představí například herečka, zpěvačka a šansoniérka Monika Načeva, herci Petr Stach, Ondřej Bauer, Pavol Smolárik či herečky Anna Bubníková a Markéta Ptáčníková. Chybět nebude ani živá minorská kapela ve složení Lubomír Nohavica, Jan Matásek, Tomáš Vychytil, Dalibor Mucha a Jan Hrovatitsch.

Připravované inscenace:

Zá-to-pek

Scénář a režie: Jan Jirků
Dramaturgie: Iva Kopecká
Scéna, masky a loutky: Jakub Kopecký
Kostýmy: Andrea Králová
Hudba: Jiří Hradil
Hrají: Johana Schmidtmajerová, Gustav Hašek, Václav Jelínek, Bořek Joura, Karel Kratochvíl, Ondřej Nosálek
Kapela: Dalibor Mucha, Lubomír Nohavica, Martin Švec, Tomáš Vychytil
Přístupné divákům od 8 let
Premiéra 6. října 2019

Nanuk

Režie: Anna Klimešová
Dramaturgie: Boris Jedinák
Scénografie: Klára Fleková, Mikoláš Zika
Hudba: Ivo Sedláček
Hrají: Kateřina Císařová, Eliáš Jeřábek, Štěpán Lustyk, Nataša Mikulová, Ivo Sedláček
Přístupné divákům od 5 let
Premiéra 10. listopadu 2019

Sněhurka

Režie: Jakub Vašíček
Dramaturgie: Tomáš Jarkovský
Hudba: Daniel Čámský
Kostýmy: Tereza Venclová
Hrají: Anna Bubníková, Pavol Smolárik, Petr Stach, Ondřej Bauer, Monika Načeva, Markéta Ptáčníková
Kapela: Jan Matásek, Jan Hrovatitsch, Dalibor Mucha, Lubomír Nohavica, Tomáš Vychytil
Přístupné divákům od 5 let
Premiéra 17. května 2020