Civilní Obrana dnes vydává nové album, klip s Denisou Nesvačilovou a balí na turné s Wohnouty

8. listopad 2019, 13:58
Civilní Obrana dnes vydává nové album, klip s Denisou Nesvačilovou a balí na turné s Wohnouty

Kapela Civilní Obrana vydává 7. listopadu nové, v pořadí čtvrté album s názvem Zlatá deska a videoklip k písni Nezapomenutelná, v němž zazáří herečka Denisa Nesvačilová.

„Na tohle album se moc těšíme,” říká frontman kapely Marek Calík a vysvětluje dále: „Zlatá deska je to proto, že na něm bude dost písniček, ke kterým jsme už vydali videoklipy, které mají na YouTube statisíce až miliony přehrání. Na albu budou ale kromě ‚zlatých songů‘ také novinky, které ještě nikdo nikde neslyšel. Je to trochu nový směr, tak jsme sami zvědaví, jak se budou našim fanouškům líbit.” Vydání alba provází nový klip k písni Nezapomenutelná. Dominuje mu šarm a půvab herečky Denisy Nesvačilové, která popisuje vznik spolupráce s Civilní Obranou takto: „S kapelou mě propojil můj kamarád, nicméně upřímně řečeno vzhledem k minulým zkušenostem s videoklipy jsem byla trochu skeptická. Pak jsem si ale našla klip Civilní Obrany a chytlo mě to. Hezcí kluci, svižná hudba, mělo to vtip a ironii, takže nebylo proč dál váhat…“

Trojice Civilní Obrana s novým albem Zlatá deska v kufru vyjíždí na velké společné podzimní turné s populárními Wohnouty. V rámci příslovečně vtipně nazvaného Máme na míň Tour zahrají například 8. listopadu v Mariánských Lázních - Velké Hleďsebi, 9. listopadu ve Staré Huti u Dobříše a 11. a 12. listopadu se představí v pražském Retro Music Hallu, kde novinku Civilní obrany pokřtí aktérka klipu Denisa Nesvačilová. Více informací na https://civilniobrana.cz/

Když si parta kamarádů z čáslavské průmyslovky chodila v roce 2005 občas zahrát na kytary do bývalého skladu civilní obrany, nikdo z nich netušil, že po téměř patnácti letech budou jednou ze stálic české hudební scény. Od roku 2008 vystupují v sestavě Marek Calík, zpěv a kytara, Pavel Neumann, bicí a Pepa Semerád, baskytara. Civilní Obrana známá poctivým přístupem k muzice a energickými koncerty má k dnešnímu dni na kontě čtyři alba a přes deset videoklipů, včetně populárních Holku pevnou mít, I Like Mrkvička a Tereza. Viděli ji návštěvníci festivalů Votvírák, Sázava Fest, Trutnov Open Air, Natruc a mnoha dalších. Absolvovala turné po boku kapel Mandrage nebo Rybičky 48 a letos na podzim podpoří populární kapelu Wohnout. „Wohnouty milujeme už od našich začátků. Moc se těšíme na wohnoutí fanoušky, protože jsme také jedni z nich,” říká frontman kapely Marek Calík a dodává: „Kluci jsou výborní muzikanti, kteří mají stejný smysl pro humor, jako se líbí nám. Vlastně je to jedna z těch kapel, která pro nás byla v začátcích vzorem.”

Album Zlatá deska rozšiřuje záběr kapely, která si pochvaluje, že tentokrát mohla pracovat volně, bez jakékoli stylové svázanosti. V písních tak najdeme rock’n’roll, rap, pop i punk. O tom, jak dobře si Civilní Obrana vede v druhé dekádě své existence na cestě k současné muzice, se nyní hudební fanoušci mohou přesvědčit na novém albu Zlatá deska, ve videoklipu Nezapomenutelná i na turné s Wohnouty. Poslední novinkou Civilní Obrany je nově uzavřená spolupráce s pivovarem Kutná Hora.