Alen, David Pomahač - Kaštan - Scéna Unijazzu

7.12.2023, 20:00 – 23:59

Společné vystoupení dvou oduševnělých songwriterů.

Cena vstupenky: 275 Kč

DAVID POMAHAČ
Zpěvák, skladatel a multiinstrumentalista David Pomahač je zakladatel známého urban folkového dua Kieslowski. Zanechal stopu v kapelách Bez peří, Houpací koně, hrál v doprovodné kapele Xaviera Baumaxy, v posledních letech doprovází také písničkářku Imu Tevu. 

Počátkem roku 2020 vystoupil ze stínu Kieslowski a vydal se s albem Do tmy je daleko, produkovaného Tomášem Havlenem (Post-hudba, Zvíře jménem podzim, Spomenik, aj.), na sólovou dráhu. Do tmy je daleko se umístilo v první dvacítce celoroční hitparády Velká Sedma Radia 1, v žebříčku nejlepších desek roku 2020 časopisu Full Moon, v první desítce nejlepších alb roku Musicserver.cz i výběru nejlepších desek rádia Expres FM.

V dubnu 2022 vydal Pomahač u vydavatelství Minority Records své druhé sólové album s názvem Neviditelný. Spoluautorem hudby a producentem desky v jedné osobě je Martin Hůla aka Martin Tvrdý či Bonus.


ALEN
Alen je zpěvačka a klavíristka. V autorských písních s nádechem folku a šansonu si hraje s jemností a intimitou, jde do hloubky. Svou tvorbou a projevem bývá přirovnávána k Ivě Bittové nebo Zuzaně Navarové. V roce 2020 jí vyšlo debutové album s názvem Až se řeky vylijí z břehů.

Občanské jméno písničkářky Alen je Alena Pohlová. Ještě jako Karkošková se v roce 2012 podílela v centru Olomouce na otevření kavárny a multikulturního prostoru Cafe Bar Mezi světy, o tři roky později byla ještě za olomouckých studií jednou ze tří zakladatelek platformy pro uměleckou, lektorskou a experimentální činnost Still Point Connection. V listopadu 2016 poprvé vystoupila veřejně jako písničkářka.

V únoru 2020 se podílela na jednorázové desce 29/2 a seznámila se tak s Martinem Kyšperským, který později produkoval její druhé album Tma, vydané nakonec roku 2022. V témže roce také hostovala na albu Kyšperského kapely Květy.

Poté skupina Květy dostala nabídku od Lenky Dusilové, aby dělala její doprovodnou kapelu, a Alen byla k této spolupráci také přizvána. Po absolvování turné se cesty Lenky Dusilové a skupiny Květy rozešly, Alen však zůstala jako členka nové Lenčiny doprovodné kapely, kde souběžně působí dosud. 


 


 

 

SMS Ticket