LVHF: Indi Stivín & Tereza Tourková & Barocco sempre giovane v divadle zámku Valtice

24.9.2023, 17:00 – 23:59

Kontrabasista Indi Stivín, hobojistka Tereza Tourková a Barocco sempre giovane Vás zahrnou premiérami. Ať již sinfonií Johanna Christiana Bacha, nalezenou ve valtických sbírkách, koncertem pro kontrabas J. M. Spergera či Valtickou fantazií „Hommage à J. M. Sperger“ právě z pera mladého Indiho.

Cena vstupenky: 1290 Kč
Indi Stivín & Tereza Tourková & Barocco sempre giovane

Pražský kontrabasista, dirigent a skladatel Indi Stivín pochází z muzikantské rodiny a od raného dětství hrál na housle a klavír. To se však změnilo, když se v devíti letech zamiloval do kontrabasu pro jeho hluboký, uklidňující zvuk a záhy začal psát vlastní skladby. Od roku 2022 se věnuje také dirigování.
Hru na kontrabas studoval pod vedením Dalibora Tkadlčíka, prof. Jána Krigovského z vídeňské MUK a prof. Jiřího Hudce na pražské AMU. Absolvoval mistrovské kurzy u předních světových kontrabasistů Thomase Martina, Miloslava Jelínka, Zsolta Fejerváriho a Romana Patkola či Garyho Karra.

Hobojistka Tereza Tourková (*1998) vystudovala Konzervatoř v Teplicích ve třídě MgA. Martina Beneše, kde získala několik soutěžních ocenění (Pro Bohemia, Soutěž konzervatoří, Pardubické dechy). Rovněž se zúčastnila mistrovských kurzů (Vladislav Borovka, Clara Dent-Bogányi, Jean-Louis Capezzali). Od roku 2019 je členkou Orchestrální akademie PKF – Prague Philharmonia a od roku 2020 také členkou Akademie komorní hudby. Ve studiu pokračuje na Akademii múzických umění v Praze pod vedením doc. Jany Brožkové.

Hommage à Johann Matthias Sperger

„Baroko stále mladé“ je komorní soubor složený ze špičkových mladých profesionálních hudebníků. Specializuje se na interpretaci skladeb vrcholného baroka, nevyhýbá se však ani jiným slohovým obdobím. Soubor založil roku 2004 prof. Josef Krečmer, jenž je také jeho uměleckým šéfem. Barocco sempre giovane má za sebou již stovky významných koncertů, je zván na domácí i zahraniční hudební festivaly (Pražské jaro, Smetanova Litomyšl, Mezinárodní hudební festival Brno, Festival Concentus Moraviae, Festival Mitte Europa, The Ohrid Summer Festival, Nitrianska hudobna jar, Le Quattro Stagioni, Kammermusik um halb acht Basel, Bach Istanbul’da atd.), jeho koncerty vysílaly v přímém přenosu Česká televize i Český rozhlas, nahrává na CD a pořádá vlastní abonentní cykly koncertů. Soubor spolupracuje s předními českými i zahraničními sólisty, jako jsou například Jan Mráček, Václav Hudeček, Jana Boušková, Dagmar Pecková nebo Giuliano Carmignola.

Detailní informace a odkaz pro koupi vstupenek najdete na webu pořadatele.