Obléhání hradu Švihov 2023

26.5.2023, 23:59 – 27.5.2023, 23:59

Zveme návštěvníky Vodního hradu Švihov na pouť do 14. století. Na vlastní oči můžete vidět přehlídku středověkého umění, řemesel, trhů, a hlavně nemalé vojenské bitvy. Pojďme nahlédnout do zákulisí toho, jak se ve 14. století tančilo, střílelo z luku, vařilo, vyráběly předměty nebo se bavily děti.

Cena vstupenky: 50 Kč

Během pátku a soboty 26. a 27. 5. bude probíhat "Obléhání hradu Švihov", na kterém se setkají vojska obléhající hrad. Kolem hradu rozbijí svá vojenská ležení, dobové stany, budou se pohybovat po hradě i v jeho okolí. Hrad se tak ponoří do středověké atmosféry, ve které můžete být s námi.

Obléhání obohatí i široký doprovodný program pro děti i dospělé. Pro návštěvníky budou připraveny ukázky dobových kostýmů, zbraní, a zbrojí, tradičních řemesel. Budou se moci projít dobovými trhy, shlédnout vystoupení kejklířů, rytířský turnaj i historické bitvy. Pro děti bude připravena možnost vyzkoušet si lukostřelbu, házení kroužků, malování, šití/drhání či výrobu keramiky. Návštěvníci budou mít také možnost ochutnat jídlo a pití inspirované středověkou kuchyní.

Vstup na nádvoří je pro pátek a sobotu mimořádně zpoplatněn:

50 Kč dospělý

20 Kč dítě do 10 let