Letní kino v Památníku Zámeček – Spojenci

Na hvězdné herecké obsazení v čele s Bradem Pittem a Marion Cotillard láká film Spojenci (Allied, 2016), který se odehrává v roce 1942.

Letní kino v Památníku Zámeček – Spojenci
  • Adresa:
    Průmyslová 558,
    Pardubice, 530 03

Projekce proběhne v pátek 21. června od 21:30 na louce u památníku, v případě velmi nepříznivého počasí se přesune do kinosálu Památníku Zámeček. Vstupné je dobrovolné, na místě budou k zakoupení nápoje. Film promítáme v českém znění.

Píše se rok 1942 a Max Vatan (Brad Pitt) seskakuje padákem do dun marocké pouště s cílem zabít v Casablance německého velvyslance. V městě se setkává s Francouzkou Marianne (Marion Cotillard), která má hrát roli jeho manželky a pomoci mu se splněním jeho mise. Předstírání manželské intimity a zamilovanosti postupně přeroste v opravdovou vášeň, a proto po ukončení operace společně odjedou do Londýna, kde se vezmou, válce navzdory. Jejich rodinné štěstí trvá jen do chvíle, kdy se Max dozví, že i tohle může být jen důmyslná hra, která by ve finále mohla výrazně ovlivnit výsledek Druhé světové války. V tu chvíli začíná jeho zoufalý hon za pravdou a za nadějí, že to, co o jeho ženě tvrdí jeho nadřízení, není pravda. (Zdroj anotace: CinemArt)