Nulorožec – premiéra v Divadle Kámen

30.5.2024, 19:30 – 22:00

Ve čtvrtek 30. května od 19.30 uvede Divadlo Kámen premiéru hry „Nulorožec“ s podtitulem „decentně hedonistická cesta za průzračným černým jezerem“. Hru inspiroval svým stejnojmenným románem Petr Stančík. Román vydalo v roce 2018 Druhé město.

Nulorožec – premiéra v Divadle Kámen
  • Adresa:
    Nekvasilova 625/2
    Praha-Karlín 186 00

„Lze čekat divadlo a současně literární večer. Poměrně běžná, úsporná až minimalistická činohra je kombinovaná s pasážemi doslovně čtenými z románu. Nemohl jsem si pomoci... Původní texty jsou tak labužnicky krásné, že jsem je v divadle nemohl dát na vedlejší kolej,“ říká Petr Odo Macháček, který provedl dramatizaci a režii.
Režisér zároveň hraje jedinou mužskou roli. V přibližně sedmi dámských rolích se zjevují Zdeňka Brychtová, Kristýna Suchá a Lucie Zachovalová. 
Technická zajímavost inscenace: namísto osvětlovače ovládá světla trojice hereček přímo z jeviště; částečně podle scénáře a částečně improvizovaně. „S tímto postupem nyní poprvé experimentujeme nejen s ohledem na úsporu nákladů na osvětlovače,“ vysvětluje režisér. „Snažíme se nezanášet do představení cizorodé prvky; a osvětlovač chtě nechtě poněkud cizorodým prvkem je; je do jisté míry izolovaný od dění na jevišti a v hledišti. V malém, komorním divadle, ve kterém je důležitá soustředěná atmosféra a úzký vztah aktérů a diváků, mohou herci odhadnout vhodné osvětlení pro určitý okamžik lépe než někdo „zvenku“. Uvidíme, jak se tato inovace osvědčí.“
„Nevím, ale mám takovej pocit, že brzy změním skupenství, změním svou látkovou podstatu, změním svou duchovní podstatu.“

inspirace: Petr Stančík: Nulorožec
scénář a režie: Petr Odo Macháček
kostýmy a rekvizity: Zoe Warmanová
hrají a jednají: Zdeňka Brychtová, Kristýna Suchá, Lucie Zachovalová, Petr Odo Macháček
Premiéry proběhnou 30.5.2024 a 7.6.2024 v Divadle Kámen, 7.6. za účasti autora románu Petra Stančíka.
Adresa divadla: Divadlo Kámen, Nekvasilova 625/2, 186 00 Praha – Karlín, metro Invalidovna
Další informace o hře: https://www.divadlokamen.cz/nulorozec
Fotografie v tiskovém rozlišení: https://divadlokamen.cz/fotografie
kontakt: Helena Macháčková, [email protected], +420 775 718 470