The Cinelli Brothers - Zámek Zlín

12.6.2024, 19:00 – 21:00

The Cinelli Brothers představují novou generaci hudebníků, vášnivě sdílejících lásku k blues, soulu, R&B a autentickému hraní, díky němuž se blues stalo základním kamenem světové hudební historie. Na zámku Zlín vystoupí 12. června 2024.

Cena vstupenky: 200-250 Kč
The Cinelli Brothers - Zámek Zlín
  • Adresa:
    Soudní 1
    Zlín 760 01

Projekt zrozený ze společné vášně pro americké elektrické blues z Chicaga a Texasu 60. a 70. let. Bratři Cinelliové, Marco (kytarista a zpěvák) a Alessandro (bubeník), se rozhodli vytvořit energickou kapelu představující originální repertoár ve stylu legendárních labelů Chess Records a Motown. Bluesový svazek bratrů brzy posílil baskytarista Enzo Strano a Tom Julian-Jones na harmoniku a kytaru, a tak vznikli The Cinelli Brothers. Jejich debutové album Babe Please Set Your Alarm vyšlo v roce 2018. Album vystoupalo postupně na druhou pozici v žebříčku IBBA (Independent Blues Broadcasters 'Association). Kapela byla představena rozsáhlými profily v Blues in Britain, Blues Matters, Classic Rock a dalších časopisech.  Deska obsahuje devět originálních skladeb a tři covery: Chain of Fools (Aretha Franklin), Back Door Man, který zůstává věrný stylu Willieho Dixona a Princeův Kiss. V letech 2020 a 2021 byla kapela opakovaně nominována v rámci UK Blues Awards jako Blues Band of the Year (britský bluesový soubor roku). Kdo má rád syrové kytarové rify, emotivní bluesové vyjádření a skvěle dusající rytmiku, ten by měl navštívit koncert britské bluesové kapely The Cinelli Brothers.

Londýnští The Cinelli Brothers postoupili ze 150 kapel na přehlídce International Blues Challenge 2023 v Memphisu do čtvrtfinále, pak do semifinále a ve středu 1. února ve finále skončili na 2. místě. Je to poprvé z 39. ročníků (od r. 1984), kdy se evropská kapela umístila tak vysoko!