Banksy Museum – The World of Banksy

The World of Banksy je první koncept exhibicí Banksyho děl na světě, který funguje ve spolupráci s partnery z Itálie, Francie, Polska, Německa a Anglie. Street artová výstava nabízí svým návštěvníkům ke shlédnutí přes sto výtvorů tohoto umělce, jehož skutečná identita zůstává dosud neznámá. K vidění jsou zde reprodukce umělcových nejznámějších počinů, mezi které patří například Girl with Balloon, Flower Thrower či Kissing Coppers.

Cena vstupenky: od 130 Kč
Banksy Museum – The World of Banksy
  • Adresa:
    Michalská 662/29,
    Praha 1, 110 00

V prostorách kostela sv. Michaela Archanděla, ve kterém před několika stovkami kázal Jan Hus, se návštěvníci dozví vše potřebné o Banksyho umělecké kariéře. Především se tato výstava zaměřuje na zprostředkování umělcových myšlenek širšímu publiku bez nutnosti cestovat. Zejména ve městech, kde se Banksyho díla prozatím neobjevila, si jeho tvorbu mohou vychutnat milovníci umění celého světa a rozjímat tak o jeho myšlenkách zpochybňujících mnoho socio-politických témat, jako jsou válka, imperializmus, mír, individualizmus, chamtivost, chudoba, kapitalizmus, konzumerismus a pokrytectví.

V duchu Banksyho známého výroku „autorská práva jsou pro slabochy“ je tato výstava otevřeně zcela neautorizovaná a byla kompletně zorganizována bez umělcovy účasti.