VIKTOR FREŠO / Future Memories v GVUO

28.5.2024, 17:00 – 19:00

Přijměte pozvání na zahájení výstavy VIKTOR FREŠO / Future Memories v Galerii výtvarného umění v Ostravě. Viktor Frešo vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze, diplom získal v roce 2003. Frešo patří k nejvíce pozoruhodným osobám současného umění v bývalém Československu po roce 2000.

VIKTOR FREŠO / Future Memories v GVUO
  • Adresa:
    Jurečkova 9,
    Moravská Ostrava, 702 00

Jeho tvorba a celkový přístup k umění jsou dost netypické a reflektují situaci ve společnosti a kultuře. Umělec vytváří sofistikované koncepty a projekty, které prezentuje jako zdánlivě jednoduše uzavřené „Kousky umění“. Ve své práci je často kritický a vyjadřuje svou nespokojenost s uměleckou scénou a jejími procesy. Dělá to s lehkostí, vtipem a hravým podtónem.

Jedním z nejzajímavějších prvků jeho tvorby je zdánlivý kontrapunkt důrazu na obrovské, grandiózní EGO spojené s GESTEM v kombinaci s odzbrojující sebeironickou pokorou. Jeho schopnost odhalit temné stránky své duše, svých chyb a jejich vypuštění do světa bez ohledu na důsledky posouvají autorovy koncepty k širším možnostem vnímání jeho umění. V současnosti se autor kromě jiného věnuje také sochařství a malířství.

Záštitu nad výstavou převzal náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Lukáš Curylo.