Muzeum voskových figurín na Karlštejně

Podívejte se s námi do dávné historie přímo pod hradem Karlštejn. Prohlídka začíná u obřího kaleidoskopu. 70 metrů vysoká imaginární koule přináší díky zadní projekci a nespočtu zrcadel unikátní podívanou. 

Muzeum voskových figurín na Karlštejně
  • Adresa:
    Karlštejn 173
    Karlštejn 267 18

Nahlédnete do života řemeslníků, hrnčířů, zbrojnošů i legendárního krysaře. Na vlastní oči uvidíte středověké vězení, nakouknete pod ruku katovi a budete závidět Bílé paní, že může z těchto hrůzyplných míst kdykoli zmizet. Expozicí plnou pohody je naopak část zasvěcená zakladateli hradu a mnoha dalších významných památek Karlu IV., kterého rozveseluje tradičně oděný šašek. Vše shovívavě pozorují čtyři Karlovy ženy včetně Alžběty Pomořanské, která prý dokázala lámat železo holýma rukama. Tajemství alchymistického dvora odhalíte v části, kde Rudolf II. dohlíží na astronoma Tycho de Brahe, Jehuda Löw pracuje na obřím Golemovi a bájná Sirael svádí nebohé muže pohledem Poté vás čeká novější doba. Objeví se před vámi Marie Terezie, Napoleon či František Josef I. V závěrečné síni se setkáte s Masarykem, Antonínem Dvořákem, Bedřichem Smetanou i Matkou Terezou.

Kaleidokopiské kino jako součást muzea voskových figurín Karlštejn

Podívejte se s námi do dávné historie přímo pod hradem Karlštejn! Optický kaleidoskop je ojedinělou prezentací filmového materiálu. Pomocí zrcadel a zadní projekce vzniká před divákem fantastická podívaná, kde na imaginární kouli o výšce 70 m vzniká nespočet malých a zmnožených promítacích pláten.

Pro karlštejnský optický globus byl vytvořen speciální film, jehož autorem je obrazový mág Dr. R. Činčera. Jednoduchou formou, na principu dětského kukátka, ukazuje poklady české architektury i dalších klenotů české historie. Návštěvníci zde mohou vidět nezvyklý pohled na vzácné monstrance z Lorety, české korunovační klenoty, záběry z kaple Sv. Kříže na Karlštejně, aj.

Otevírací doba

Denně 10-18 hod.