Den otců na Zámku Loučeň

Aneb táta jako z pohádky! Již potřinácté připravujeme pro všechny tatínky a jejich ratolesti speciální program. Tatínkové mají v den jejich svátku vstupné zdarma, a ještě si mohou zasoutěžit a za odměnu se osvěžit pivem.

Den otců na Zámku Loučeň
  • Adresa:
    Loučeň 1
    Loučeň 289 37

Den otců opět na zámku Loučeň

Den otců – tato tradice je živá především v Americe. Slaví se ale také ve Skandinávii, státech Pyrenejského poloostrova, nebo třeba v Bulharsku. Když jsme viděli, že všichni propagují jen Svátek matek, bylo nám tatínků líto, že se jejich svátek tak masově nepropaguje. 

Česku se tato tradice dlouho vyhýbala, ale jen do chvíle, než se našlo několik nadšenců a průkopníků, mezi něž patří i zámek Loučeň. Na něm se bude slavit Den otců již potřinácté, a to v neděli 16. června, stejně jako v mnoha dalších zemích světa. 

Na vše dohlédne Jeho jasnost princ Erich Thurn-Taxis

Princ Erich byl sám zasloužilým a velice starostlivým otcem. Spolu se svojí manželkou kněžnou Gabrielou vychovali 9 dětí. Připravoval pro ně různé zážitky a zábavu. Jako mladík do českých zemí přivedl hru zvanou fotbal a na Loučeni založil první fotbalové mužstvo, starší než Sparta či Slávie. Později se zamiloval do rychlých aut, stal se prvním předsedou správní rady dnešní Škodovky a prezidentem dnešního Automoto klubu. Když přestal běhat po hřišti a začal jezdit závodními vozy, zblahobytněl (pozor, šlechta netloustne, šlechta blahobytní), ale láska ke sportu mu zůstala.

Na Den otců Erich přikázal připravit v anglickém parku několik stanovišť pro otce i jejich děti. Osobně bude parkem procházet a na vše dohlížet. A tatínkové, kteří splní všechny úkoly, od něj dostanou za odměnu žejdlík piva zdarma.

Jaké soutěže vás čekají?

  • Fotbal – chyť penaltu

  • Skákání v pytli

  • Lanový park – překonej vodopády suchou nohou

  • Kuličky – obehrajete tatínka?

  • Hod na cíl 

Po celý den platí do areálu běžné vstupné. Tatínkové vstup zdarma.