Avatar - The Great Metal Circus 2024 tour v SaSaZu

13.3.2024, 19:00 – 23:00

AVATAR přijíždějí se svým „The Great Metal Circus“ v březnu 2024 do PRAHY zachránit Heavy-metal!

Na této planetě nejsou žádné zbraně, které by mohly zpochybnit sílu elektrické kytary. Po desetiletí byl metal nejmocnější silou známou člověku. Jeho sonické zuby si znovu a znovu prokousávaly status quo a posouvaly hranice toho, co lze vytvořit v manželství mezi krví a strojem. Kdyby byli do Mount Rushmore vytesáni všichni titáni tohoto žánru, obsáhlo by to celý svět, všechny ty hvězdy, nešťastníky i rebely.

Jak čas plynul, tato scéna se rozdělila na dva stejně zatuchlé tábory. První je navždy uvízlý v minulosti a už se nesnaží jít dál. Druhým jsou ti, kteří zapomněli na nejdůležitější složky toho, čím metal byl a čím musí zůstat. Ztratili kontakt s ďáblem. Zapomněli, jak se to dělá v tomto žánru, který nejlépe zažijete celým tělem, ztratili chtíč.

Švédové AVATAR jsou mimo úplně všechny škatulky. „Neustále předefinováváme, co děláme a proč to děláme, patříme mezi pár vyvolených, kteří zůstali opravdovou skupinou bratrů. Metal byl náš klíč ke království, náš způsob, jak vidět svět. Když jsme sami financovali náš debut, když nám bylo mezi 18 a 19, nikdy jsme nečekali na něčí souhlas nebo povolení. S DANCE DEVIL DANCE neústupně vracíme to, co jsme dostali.“

Jejich letošní novinka, album „DANCE DEVIL DANCE“ bylo nahráno ve švédské divočině, daleko od veškerého vnímaného glamouru velkoměsta a moderních studií. „S tvrdostí a pouhou silou vůle jsme udělali hudbu jediným způsobem, jak by se měl dělat metal. Moderní metal se příliš často homogenizuje tím, že každý používá stejné bicí samply a přednastavení pro kytary. DANCE DEVIL DANCE je zvuk našich těl v pohybu a nic jiného. Zní to těžce, protože hrajeme tvrdě. Je to hlasité, protože jsme hlasití. Každá kapela tu zná výzvu, jak zachytit vztek pódiového vystoupení na disk. Tentokrát se nám to povedlo. Toto album krvácí černou krví stříkající na tour.“ AVATAR - slavný metalový cirkus - vám přiváží nejen „Dance Devil Dance“ s celým svým šílenstvím do PRAHY, klubu SaSaZu! Bude to zcela kuriozní oslava všeho ošklivého a velká výzva tváří v tvář všemu, co je považováno za krásné. Tentokrát vás tady roztančí metal! 13. března 2024 vás AVATAR a jejich metal dostane a rozcupuje na hadry!

A to, že to není legrace, už AVATAR dokázali mnohokrát, nejen jako předskokani slavných Iron Maiden či Slipknot, ale i na největších festivalech, jako Wacken, Hellfest nebo Metalfest.

Připojte se k této bizarní freakshow, staňte se ďábelskými hračkami AVATAR a vše ostatní zůstane v tuto noc mimo realitu!

Pořádá Pragokoncert.