Přijďte si poslechnout medový hlas Lenky Filipové a zazpívat si známé hity jako Zamilovaná, Za všechno může čas, Prý se tomu říká láska aj.

Cena vstupenky: 490 Kč
Koncert Lenky Filipové v Lanškrouně
  • Adresa:
    Nádražní 335
    Lanškroun, 563 01

Lenka Filipová česká zpěvačka, šansoniérka, kytaristka, hudební skladatelka a textařka.

Nadčasovost, pestrost repertoáru, instrumentální preciznost a hladivý hlas. Dvacet studiových alb, ze kterých pochází řada trvalých hitů. Na české kulturní scéně je značkou hudební kvality, úspěchu, ale i neobyčejné lidské skromnosti. Její koncerty jsou plné emocí a virtuózních muzikantských výkonů.

„Kytara u nás doma ležela opřená o stěnu, a tak jsem jí prostě vzala do ruky, bylo mi 9 let“. Přelomové bylo setkání s francouzským písničkářem Francisem Cabrelem a píseň Zamilovaná, kterou Cabrel složil a česky ji otextoval Zdeněk Rytíř, píseň dodnes platí za její největší hit.

Nikdy také zcela neopustila svoji původní profesi klasické sólové kytaristky, což nakonec vyústilo v několik LP desek věnovaných pouze klasické kytarové hudbě. Příznivý ohlas měly i její písničky věnované dětskému publiku. To vše ji vyneslo až do první desítky v popularitě českých zpěvaček v anketě Zlatý slavík. Dostalo se jí i celé řady mezinárodních uznání a ocenění. V současné době se také nově věnuje hře na elektrofonickou kytaru.