Duende - Jazz Dock

23.12.2023, 22:00 – 24.12.2023

Mezinárodní jazz-popová kapela Duende (CZ/Peru/Kuba) přináší na trh čistě autorskou hudbu. Kapela vytváří originální a pestrou fúzi s vlivy latinsko-americké hudby, flamenca, jazzu či popu. 

To vše je zabaleno do příjemné písničkové formy obohacené velkou dávkou improvizace.  Tři studiová alba jsou důkazem velkého autorsko-interpretačního rozpětí a jsou opřena o výrazné osobnosti současné hudební scény. Autorem hudby je kytarista Tomislav Zvardoň, který si přizval ke spolupráci peruánské hudebníky Carlo Zegarru a Vlado Urlicha, jež tvoří kompaktní celek, doplněný o basistu Jaryna Janka a pianistu Kryštofa Pobořila. Výsledný zvuk je podpořen osobitým pěveckým výrazem kubánské zpěvačky Adriany Asseff Rodriguez.

Duende odehráli za svou 12letou existenci stovky koncertů v klubech a festivalech u nás i v zahraničí. Aktuálním albem kapely je nahrávka s názvem Garden of me, jež vyšla na labelu Warner music v roce 2017. 

Adriana Asseff Rodríguez – voc; Tomislav Zvardoň – g; Tadeáš Mesány – b; Carlo Zeggara – perc; Vlado Ulrich – fl; Kryštof Pobořil – p

Vstupné: na sezení 450 Kč, na stání 270 Kč. Při zakoupení vstupenky na sezení již není nutné rezervovat místo.